stat

Apocalyptica, Epica + Wheel

 • sobota, 8 stycznia, godz. 18:00 - 23:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  190 zł, w przedsprzedaży  169
  Kup bilet

Koncerty zaplanowane w listopadzie 2020 zostały przeniesione na 2022 rok. Zakupione bilety zachowują ważność w nowych terminach.

Apocalyptica i Epica na dwóch koncertach w Polsce! Dwie gwiazdy symfonicznego metalu łączą siły podczas wspólnej trasy koncertowej, która obejmie Warszawę i Gdańsk. Jako support zaprezentuje się grupa Wheel. Epica + Apocalyptica bilety na koncerty już w sprzedaży.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Epica + Apocalyptica koncerty
Gdańsk - 8.01.2022, B90 | przeniesiony z 7.11 i 14.03.2021
Warszawa - 9.01.2022, Progresja | przeniesiony z 6.11 i 13.03.2021
Epica
Epica jest jednym z najlepszych zespołów wykonujących symfoniczny metal. Grupa stawiana jest na równi z takimi zespołami jak Nightwish, Within Temptation czy Therion. Zespół został założony w 2002 roku przez Marka Jansena po jego odejściu z After Forever.


Epica wyróżnia się fantastycznym śpiewem Simone Simons. Brzmienie grupy zawiera elementy ekstremalnego metalu, muzyki gotyckiej, czy folkowej, lecz muzyka Holendrów to również piękne, melodyjne i baśniowe w klimacie pasaże.

Apocalyptica
Wielu próbowało. Niewielu udało się to zrobić dobrze. Niektórzy twórcy zrobili to wręcz wspaniale. Na przykład powstała w 1993 Apocalyptica doskonale łączy metal z muzyką poważną. W 1993 roku grupę założyli zakochani w metalu absolwenci prestiżowej Akademii Sibeliusa w klasie wiolonczeli: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja i Antero Manninen. Z tej czwórki pozostali na placu boju Eicca i Paavo, których uzupełniają wiolonczelista Perttu Kivilaakso, perkusista Mikko Siren i wokalista Franky Perez.


Początkowo Apocalyptica ograniczała się tylko do wiolonczelistów w utworach. Przyniosło to sukces już po pierwszej płycie, wydanej w 1996 roku "Plays Metallica By Four Cellos", wypełnionej wyłącznie coverami Metalliki, którą później Finowie mieli okazję niejednokrotnie supportować. Sukces był ogromny, bo album sprzedał się w ponad milionie kopii na całym świecie (złoty status w Polsce). Od albumu "Inquisition Symphony" Apocalyptica zaczęła zamieszczać również własne kompozycje, a na "Cult" słychać było także bas i perkusję.


Na przestrzeni lat Apocalyptica współpracowała z wieloma znakomitymi muzykami. W tym gronie są, chociażby: Sandra Nasic z Guano Apes, Dave Lombardo, Ville Valo z H.I.M., Joe Duplantier (Gojira), Max Cavalera (Soulfly, Sepultura), Till Lindemann (Rammstein), Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Corey Taylor (Stone Sour/Slipknot).
Kup bilet
gru 27

poniedziałek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 25 zł
cze'22 2-4

czwartek - sobota

Gdańsk,
bilety 479 - 519 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • ciężkie brzmienia
  gru 12
  niedziela, g. 19:00
  Gdynia, Desdemona
  Koncert: Mentor
 • ciężkie brzmienia , rock
  gru 15
  środa, g. 19:00
  Gdańsk, B90
  Soen