• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Amiya - Wodospady Brokatowe

13 marca w Konsulacie Kultury rozpocznie swoją nową trasę koncertową - Wodospady Brokatowe. Podczas koncertu spodziewajcie się nowego brzmienia artystki, nowych aranżacji muzycznych, jak i nowych piosenek, które do dziś nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Na publiczność czeka też jeszcze kilka niespodzianek.

maj 23

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
cze 21

piątek, godz. 20:00

bilety 50 zł
Kup bilet
Amiya to polska bluesowo-soulowa piosenkarka, kompozytorka tekstów i muzyki, producentka, artystka i malarka. Dziecko chrzestne legendarnej amerykańskiej piosenkarki blusowej i jazzowej - Brendy Boykin.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Amiya nagrodzona Bluesem Kalarusem, polską bluesową nagrodą jako odkrycie roku 2022, reprezentowała polskiego bluesa w Bratyslawie wiosną 2023. Ponadto wylądowała na 9. miejscu w konkursie Interia Muzyka Pełnia Bluesa (kategoria Płyta roku). Wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu Blues Aperitiv /ALIVE w Czechach 2022/23. Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również przez osoby z branży i redaktorów radiowych, którzy jej swingowe brzmienie oraz charyzmę zaczęli porównywać do Kaliny Jędrusik. Otrzymała tytuł Polskiej bluesowej wokalistki roku w kwietniu odbierze swoją już drugą, nagrodę Bluesa Kalarusa.
Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Aktualnie promuje autorską muzykę, która powstała w stylistyce roots blues, soul, rock i funk. Jej twórczości można posłuchać w internecie, a poszczególne kawałki prezentowane są również przez stacje radiowe w całym kraju, m.in. Radio Jazz.fm Warszawa, Jazzkultura, Radio Nowy Świat, Radio Kraków i Radio Gdańsk, a także przez stacje: Radio Jazz.fm91 (Kanada), Radio Sausalitos (San Francisco), Radio RMU (Pittsburgh) i ProRadio Brno (Czechy).
 
Link do odsłuchania muzyki: https://amiya.bandcamp.com/album/roots
Płyta dostępna również na iTunes, Spotify i Co. (Amiya-Roots).

Opinie