• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Akademia Dokumentalna | Film balkonowy

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
mar 14

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Film balkonowy (2021), reż. Paweł Łoziński, dokumentalny, Polska, 100 min.

Czołowy polski dokumentalista Paweł Łoziński, kolejnego tematu do filmu postanowił szukać pod balkonem. Dokument, którego realizacja trwała dwa lata,  składa się z rozmów reżysera z sąsiadami, przyjaciółmi, rodziną, jak i nieznajomymi, przechodzącymi ulicą pod mieszkaniem reżysera w Warszawie.

Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film swoją prostotą nawiązuje do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej? (mdag.pl)

Film otrzymał statuetkę Orła Polskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu dokumentalnego (2022), a także Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity (2021).

Wprowadzenie: dr hab. Paweł Sitkiewicz, prof. UG

Akademia Dokumentalna to program dokumentalny stworzony przez Fundację Okonakino, dystrybutora filmów dokumentalnych Against Gravity i Festiwal Millennium Docs Against Gravity, prezentujący najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. Seanse połączone są z wykładami i rozmowami z udziałem wykładowców uniwersyteckich i zaproszonych gości twórców filmowych i specjalistów z dziedzin poruszanych w filmach. Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs to ogólnouczelniane zajęcia fakultatywne, jednak wstęp na nie jest otwarty również dla osób spoza Uniwersytetu Gdańskiego.

Cena biletów: 15 zł

Opinie