• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

AR w Arenie - gra miejska

W sierpniowe wieczory gdańsko-sopocka ERGO ARENA zmieniać się będzie w bazę kosmiczną, w sprzedaży są już bilety na najbliższe edycje gry miejskiej "AR w Arenie", która opiera się na tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

"Jest rok 2259, lecicie z misją na Kosmiczną stację badawczą "NVC Posejdon", znajdująca się na Planecie TRAPPIST 1B oddalona od Ziemi 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne..." - tak zaczyna się historia, której zakończenie napisać może każdy, pod warunkiem, że ukończył 16 lat i ma smartfona.

- Nasza gra miejska to atrakcja skierowana zarówno do fanów escape roomów, jak i miłośników RPG - mówią zgodnie Monika Romanowska i Łukasz Skiba z URB Games, twórcy gry. Gracze w "AR w Arenie" wcielają się w członków załogi, która odkrywa daleką planetę, dostają komplet informacji na temat swojego bohatera i muszą wczuć się w postać naukowca, mechanika, czy astronauty. Fabuła rozgrywa się w zakamarkach ERGO ARENY na co dzień nie dostępnych dla publiczności, przestrzeń jest znacznie większa niż przeciętny pokój zagadek, zatem sama gra wymaga dobrej kondycji, bo mierzyć się przychodzi z piętrami schodów i korytarzami zadań. Kolejną trudnością jest ciemność, bo trasę gry oświetlają tylko przyznane na starcie latarki i świecące pałeczki - glow sticki. W grze nie brakuje też robionych ręcznie rekwizytów - komputerów pokładowych, kłódek, czy sejfów. Kluczowy jest jednak sprawny i naładowany smartfon.

BiletyPreferowana liczba uczestników to 7 osób w jednej drużynie - Można zebrać własną ekipę, lub przyjść samemu i bawić się w całkiem nowym gronie - zachęcają pomysłodawcy atrakcji. Sierpniowe terminy gier to 04.08 (godz. 20), 05.08 (godz. 20), 10.08 (godz. 18 i 20), 12.08 (godz. 20), 13.08 (godz. 20), 14.08 (godz. 20), 20.08 (godz. 20) i 21.08 (godz. 20).

Opinie