• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

APSIK! spektakl dla dzieci 3+

Familijny koncert z tekstami Jana Brzechwy z muzyką na żywo!

O tym, jak tańcowała Igła z Nitką, o miłości Hipopotama do Żaby, ale też Żurawia i Czapli. O tym, co najlepsze jest na Katar i czym chwaliła się Samochwała. W końcu o tym, gdzie podróżowali Babulej z Babulejką, o co pytał Pytalski, o czym rozmawiały warzywa w dzień targowy i co robił Leń przez cały dzień.

Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi. Zapraszamy na familijny koncert inspirowany wierszami Jana Brzechwy. Nieważny jest wiek, nieważny siwy włos na skroni wystarczy wyobraźnia, by razem z nami wyruszyć w podróż do krainy dźwięków i fantazji.

Bohaterowie wierszy Brzechwy pojawią się w spektaklu w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie pod postacią lalek, animowanych form i wokalnych zabaw. Będzie rockowo, ludowo i melancholijnie. Uroczy charakter bajkowego koncertu z muzyką na żywo trafi do serc tak dzieci, jak i ich rodziców. Dzięki atrakcyjnej wizualnie prostej scenografii, wykorzystującej elementy rodem ze świata teatru lalek, twórcy pragną rozwinąć wyobraźnię najmłodszych.

teksty: Jan Brzechwa
opieka reżyserska: Roksana Miner
występują: Anna Domalewska i Rafał Derkacz
kompozytor: Wiktor Sktokowski
pianino: Wiktor Sktokowski
perkusja: Bartosz Nazaruk
premiera: 18 lipca 2020 roku
czas trwania: 60 min.
koncert dla dzieci od 3. roku życia

Fundacja MikroTeatr to autorskie przedsięwzięcie Rafała Derkacza i Anny Domalewskiej absolwentów Akademii Teatralnej w Białymstoku.
***
Wstęp wolny 
Zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl
***
Cykl ARCHIPELAG WYOBRAŹNI MŁODEGO WIDZA to przegląd jakościowych przedstawień profesjonalnych, ale niezależnych grup teatralnych dla dzieci i bliskich im dorosłych w Gdańskim Archipelagu Kultury, we wszystkich oddziałach GAKu.  W ramach cyklu zagranych zostanie minimum 7 przedstawień dla dzieci teatrów, które do Gdańska przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Poznania, Krakowa i Torunia. Uczestnictwo w teatrze to rozrywka, ale każdy spektakl jest dla dziecka wyzwanie, do rozbudzenia wyobraźni, ciekawości otaczającym światem i empatią do istot wokół. W ramach cyklu pokażemy spektakle, które przeznaczone są dla dzieci i bliskich im dorosłych do wspólnego przeżycia, zabawy i rozmowy. Spektakle, które zaprojektowane zostały w duchu teatru Jana Dormana, który tworzył przedstawienia międzypokoleniowe i zapraszał widownię wypełniającą sale teatrów przez lata. Zobaczycie u nas spektakle edukacyjne (ale bez morałów), pełne gier, zabaw i interakcji, które pomagają rozumieć otaczającą rzeczywistość, by rozwijać i nazywać emocje.

KALENDARZ WYDARZEŃ Archipelagu Wyobraźni Młodego Widza znajdziesz na gak.gda.pl

Drodzy Widzowie! Jeśli macie specjalne potrzeby np. tłumacz PJM, miejsce dla wózka itp., to poinformujcie o tym oddział, w którym będzie odbywać się przedstawienie!

Opinie