stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

50-lat Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej - koncert jubileuszowy (6 opinii)

W sobotę 12 grudnia odbędą się główne obchody Jubileuszu 50-lecia istnienia Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Świętowanie zacznie się o godzinie 17:00 gdy przed wejściem do Biblioteki Głównej PG, JM Rektor otworzy wystawę prezentującą barwną historię zespołu. Zobaczyć na niej będzie można m. in. archiwalne zdjęcia, plakaty koncertowe, informacje historyczne i ciekawostki oraz wszystkie nagrody, jakie zdobył nasz zespół przez 50 lat istnienia. Wystawa ta będzie ogólnodostępna do końca stycznia 2016 roku, co pozwoli zapoznać się z nią dużej rzeszy studentów i pracowników uczelni i wszystkim zainteresowanym melomanom.

kwi 3

piątek, godz. 19:00

bilety 75 zł
ulgowy 58 zł
Kup bilet
kwi 10

piątek, godz. 17:30

bilety 30-40 zł
przedsprzedaż 20-30 zł
Kup bilet
Centralnym punktem uroczystości będzie koncert na holu przed Aulą Politechniki Gdańskiej, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Będzie on składał się z dwóch części - oficjalnej i muzycznej. W tej pierwszej przywitani zostaną wszyscy goście, a ci najważniejsi zabiorą głos. Zaprezentowany zostanie też krótki rys historyczny zespołu, po czym chórzyści spełniający wymagane kryteria dostaną odznaki honorowe Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W drugiej części zaprezentowane zostanie oratorium "Magnificat" Johna Ruttera. Dzieło to wykona Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej wraz z Orkiestrą Sinfonia Nordica z Gdyni. Partię solową zaśpiewa sopran Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska, a całością zadyryguje Mariusz Mróz. Na zakończenie koncertu wykonany zostanie Hymn Politechniki Gdańskiej. Po nim przyjmowane będą gratulacje od delegacji innych zespołów oraz zaśpiewane zostaną wspólnie przez byłych i obecnych chórzystów kolędy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Obchody jubileuszu zwieńczy uroczysty bankiet, który odbędzie się na dziedzińcach Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Będzie on doskonałą okazją do integracji wielu pokoleń chórzystów oraz ludzi zasłużonych dla istnienia i rozwoju Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie to objął swym Patronatem Honorowym JM Rektor prof. Henryk Krawczyk oraz także byli Rektorzy PG prof. Edmund Wittbrodt, prof. Aleksander Kołodziejczyk, prof. Janusz Rachoń, jak i również Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz, Marszałek woj. pomorskiego - Mieczysław Struk i Arcybiskup Metropolita Gdański - Sławoj Leszek Głódź. Swoją obecnością zaszczyci nas wiele organizacji, pracownicy uczelni, zaprzyjaźnione chóry z kraju i za granicy oraz przede wszystkim obecni i byli chórzyści Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Nad medialną stroną wydarzenia opiekę sprawować będą Radio Gdańsk, portal Trójmiasto.pl oraz Dziennik Bałtycki.

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej wraz z Politechniką Otwartą zapraszają wszystkich tych, którzy czują się związani z chórem i chcą uczestniczyć w naszym wielkim święcie! Zapraszamy serdecznie na nasze 50 urodziny w sobotę 12 grudnia!

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej http://chor.pg.gda.pl

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni