• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

32. Finał WOŚP w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Dzień Otwarty Daru Młodzieży, warsztaty z pierwszej pomocy, pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego, zwiedzanie symulatorów na Wydziale Nawigacyjnym, czerwone serduszka, ciekawe aukcje internetowe to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.


Program Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach 32. Finału WOŚP:
Data: 28.01.2024 r. (niedziela) w godz. 12:00-17:00
Miejsce: Budynek Wydziału Nawigacyjnego UMG (al. Jana Pawła II 3):

* Pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego seanse będą odbywać się co 30 minut (ostatni pokaz odbędzie się o 16:30).
* Zapoznanie się z działaniem symulatora manewrowego i symulatora radarowo-nawigacyjnego, na którym to studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem.
* Stoiska Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W ramach współpracy z Sail Team przygotowane zostanie również stanowisko DKMS, na którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Przeprowadzony zostanie również wykład dotyczący bezpieczeństwa nad wodą, który skierowany jest szczególnie do młodzieży i dorosłych słuchaczy. Wykład rozpocznie się o godzinie 14:00
i poprowadzony zostanie przez doświadczonego ratownika WOPR.

W budynku Wydziału Nawigacyjnego zorganizowany zostanie również kiermasz z upominkami WOŚP.

Co więcej, w godzinach 12:00-18:00 będzie można zwiedzać statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Dar Młodzieży. Żaglowiec zacumowany jest przy Nabrzeżu Pomorskim, vis a vis Akwarium Gdyńskiego. Jednak to nie wszystkie atrakcje przygotowane na pokładzie statku.

W ramach akcji Medycy na Darze zorganizowane zostaną warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik ratowniczych. Praktykujący ratownicy poruszą takie zagadnienia, jak zaawansowane techniki udrożniania dróg oddechowych, transport pacjenta pourazowego, jak i szybka diagnostyka USG.

Partnerami projektu Medycy na Darze są: Sztab WOŚP Warszawa #97, AEDMax, Leardal Medical Polska, Fundacja Mocni na Starcie, OSP RW Gdynia, Sail Team oraz medycy związani z Darem Młodzieży.

Specjalnie z okazji 32. Finału WOŚP studenci oraz pracownicy Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wykonali niezwykłą, marynistyczną lampę, którą wraz z fragmentem żagla ze statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Daru Młodzieży, opatrzonego autografem Jurka Owsiaka, będzie można licytować w ramach Wielkiej Orkiestrowej Licytacji organizowanej w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Uczelniane gadżety i vouchery licytowane są również na aukcjach internetowych Allegro prowadzonych przez Sztab Gdynia dla Orkiestry. Najciekawsze z nich to:

* voucher umożliwiający zwiedzanie Daru Młodzieży w towarzystwie Komendanta,
* voucher na pobyt w Apartamencie Kapitańskim w uniwersyteckim hostelu Mały Żagiel.

Ponadto na aukcjach internetowych można licytować pozostałe fragmenty żagla ze statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Daru Młodzieży, również opatrzone autografem Jurka Owsiaka.

Więcej informacji o aukcjach znajduje się na stronie internetowej: umg.edu.pl.

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w licytacji oraz do udziału w wydarzeniu! Łączy nas wspólny cel!

Opinie

 • pubbing , widowisko / show , dni otwarte
  kwi 20
  sobota, g. 14:00 - 20:00
  Gdańsk, Stacja Food Hall
  Buongiorno Funky Train