• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

32. Finał WOŚP Sopot - Tu wszystko gra

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32. W niedzielę, 28 stycznia, na ulice Sopotu wyjdzie niemal setka wolontariuszy, którzy będą kwestować pod hasłem "Tu wszystko gra! OK!". W mieście przygotowano wiele atrakcyjnych wydarzeń, a sopocki sztab WOŚP, mieszczący się w Młodzieżowym Domu Kultury, uruchomił licytacje internetowe. Tegorocznym celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania i rehabilitacji płuc.

W program tegorocznego sopockiego finału WOŚP wpisuje się I Maraton Pływacki dla dzieci i dorosłych, który zostanie rozegrany już w sobotę, 27 stycznia, na krytej pływalni MOSiR.


Na niedzielę natomiast zaplanowano III Sopocki Bieg dla Orkiestry (godz. 9.30), a także liczne występy artystyczne i koncerty na scenie muszli koncertowej na molo. Od 11.00 do 14.00 scenę opanują dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

W międzyczasie prowadzone będą licytacje na żywo z gadżetami 32. finału WOŚP. O godzinie 14.00 publiczność rozgrzeje szkoła tańca flamenco La Paloma, po której scenę przejmą muzycy z Electriq Sortie, Piotr Truchel, Kacper Xankish Drzezdżon, Red Lust. Na miejscu od 12.00 będą także strażacy sopockiej OSP z grochówką i Straż Miejska.

W Szkole Podstawowej nr 7 od godziny 10.00 organizowane będą się gry i zabawy dla dzieci, nie zabraknie planszówek, pokazów ratownictwa i kawiarenki. Na sopockiej plaży od rana będzie stacjonowało Sopockie WOPR. W swoje progi zaprasza także Mamuszki 14, gdzie od 12.00 do 19.00 na wolontariuszy będzie czekać ciepły poczęstunek, a na wszystkich miejsce do gry w planszówki.

Sopocki sztab WOŚP uruchomił także aukcje internetowe, z których dochód wesprze 32. finał. Licytować można m.in. wspólne morsowanie i kolację z Magdaleną Czarzyńską-Jachim, pełniącą funkcję prezydentki Sopotu.

Wszystkie sopockie aukcje 32. finału WOŚP znaleźć można na profilu FB sopockiego sztabu WOŚP: https://www.facebook.com/profile.php?id=100079482165935.

Opinie