• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3. Piknik Nauki Fahrenheita (4 opinie)

Wydarzenie w ramach

Wyrusz w podróż pełną naukowych odkryć 26 maja 2024 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na 3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej. To będzie dzień pełen zabawy, nauki i niezapomnianych wrażeń. Wstęp bezpłatny!

Niezależnie od tego, czy fascynuje Cię precyzja nauk ścisłych, medycyna od kuchni, bogactwo świata biologicznego, czy nieśmiertelność nauk humanistycznych, na Pikniku Nauki Fahrenheita znajdziesz coś dla siebie.

Na Górze Gradowej stanie tętniące energią miasteczko naukowe, przygotowaliśmy także pokazy, dyskusję, warsztaty, konkursy, debatę, grę terenową, atrakcje ruchowe. A nawet będziecie mogli obejrzeć niecodzienny pokaz mody!

Bądź świadkiem zadziwiających eksperymentów, które wzbudzą podziw dla fascynującego świata wokół nas. Daj się porwać entuzjastom nauki, eksploruj pod okiem edukatorów, naukowców i animatorów. Dowiedz się więcej podczas dyskusji i rozmów o nauce.
Program:
SCENA NAUKOWA


11.00 - Uroczyste otwarcie 3. Pikniku Nauki Fahrenheita / występ Gdańskiej Orkiestry Akademickiej, wręczenie Nagród Fahrenheita, otwarcie wystawy UCZONE
12.00 - Ognia! / science show
12.30 - Maria i przyjaciele / science show
13.00 - ZERO WASTE / pokaz mody
13.30 - Żywienie ma znaczenie. Zaczarowany ogród / gra interaktywna
13.50 - Moc nauki / science show
14.20 - Czysta woda, czyli jaka? / pokaz
14.40 - Tworzywa sztuczne. Plastikowa apokalipsa czy ekologiczne oszustwo? / prezentacja
15.00 - Akcja, reakcja! / pokaz
15.15 - Wyrzutnia ratownicza Life Gun / pokaz
15.35 - Miastotwórczość a jakość życia. O mieście dla człowieka / prezentacja
15.50 - Zamknięcie pikniku

WOZOWNIA ARTYLERYJSKA - SALA HAXO
14.00 - Dyskusja "Nauka mówi. Znak równości" / wiek: 15+

MIASTECZKO NAUKOWE
11.00-16.00 - Ponad 50 namiotów z atrakcjami z zakresu medycyny, nauk ścisłych, ekologii. Zaplanowano pokazy przedstawiające wpływ na zdrowie człowieka: hałasu, zanieczyszczeń powietrza i żywności, warsztaty paleontologiczne i quizy z nagrodami. Nie zabraknie licznych eksperymentów, wystaw popularnonaukowych i atrakcji medycznych, w tym nauki udzielania pierwszej pomocy.

STREFA EDUZABAWY
11.00-16.00 - warsztaty "zrób to sam" i ekologiczne, m.in. wytwarzania bio materiałów czy zakładania ogrodów deszczowych, kontenery edukacyjne, gry wielkoformatowe, aktywności sportowe, bolid, auta elektryczne, wodolot i wiele innych

SALA PITAGORASA
11.00-16.00 - Profilaktyka ratuje życie / pomiary ciśnienia tętniczego oraz parametrów krwi z palca (glukoza, cholesterol i kwas moczowy) wraz z omówieniem wyników.

WYSTAWY 

UCZONE. PLENEROWA WYSTAWA CZASOWA O KOBIETACH W NAUCE
11:00-16:00

Z ENERGIĄ! | Wstęp: bezpłatny  
11:00-16:00

KOSMICZNA BAZA
11:00-16:00

INTERAKTYWNE WYSTAWY DOOKOŁA ŚWIATA, ŁAMIGŁOWKA | Wstęp: 5 zł za każdą z wystaw
11:00-16:00
 
* UWAGA DODATKOWE INFORMACJE:
 
PARKING 
W związku z przygotowaniami do Pikniku Nauki Fahrenheita (26.05), parking dolny i górny Hevelianum będą zamknięte od 24.05 (piątek) do 26.05, a ul. Gradowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Zachęcamy do skorzystania z parkingu przy ul. 3 Maja.  

MELEKS
11:00-16:00
Dla osób z trudnościami w poruszaniu się w godzinach trwania Pikniku Nauki Fahrenheita, z parkingu dolnego (obok stacji benzynowej) na plac główny Hevelianum będzie do dyspozycji melex (przejazd bezpłatny).

Więcej informacji:
www.hevelianum.pl | www.faru.edu.pl


Piknik Nauki Fahrenheita powstał z inicjatywy Uczelni Fahrenheita i organizowany jest razem z Hevelianum już po raz trzeci. To nasze wspólne święto, podczas którego łączymy siły, tworząc program przybliżający zagadnienia naukowe zarówno najmłodszym pasjonatom nauki, jak i dorosłym uczestnikom. Mnożymy ciekawość i dzielimy się pasją, pokazując fascynujące oblicze nauki.

PARTNERZY: 
Akwarium Gdyńskie, Amberexpo, Aramco, Blanka Byrwa, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Gdańska Karta Mieszkańca, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Polskie Elektrownie Jądrowe, Port Czystej Energii, Samorząd Województwa Pomorskiego, Straż Miejska w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej, Volvo Drywa, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Przeczytaj także

 • Pokazy naukowe, warsztaty, a może gotowanie. Weekend pełen atrakcji dla rodzin
  Pokazy naukowe, medycyna od kuchni, łamigłówki, eksperymenty, a może warsztaty kulinarne czy teatr lub dźwiękoczytajki dla maluchów, jest też coś specjalnie dla mam - już od piątku na najmłodszych i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji i warsztatów. Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.
  24 maja 2024
 • Planuj Tydzień: André Rieu, Dzień Matki, Polsat Hit Festiwal, kino na dachu i foodtrucki
  Jeszcze chwilę temu była majówka, a już na horyzoncie widać zbliżający się czerwiec. Jednak przed nami wciąż jeszcze ostatnie dni maja, które mają być równie słoneczne, choć w weekend może pojawić się deszcz. W niedzielę wypada też Dzień Matki. Jak miło i ciekawie spędzić czas w Trójmieście? Sprawdźcie, co dzieje się w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.
  23 maja 2024 (8 opinii)

Opinie (4)

 • Nie polecam

  • 0 6

 • Polecam

  • 2 0

 • Było super, polecam.

  Dzieci i rodzice także mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Naprawdę polecam i pogoda także nam dziś dopisała.

  • 2 0

 • Bylo czadowo

  Dużo atrakcji zarówno dla dzieci i jak doroslych

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.