• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3. Festiwal Filmowy Cinematika

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na 3. edycja festiwalu filmowego Cinematika poświęconego muzyce filmowej i kinu. W programie trzy koncerty muzyki filmowej o różnym charakterze muzycznym, od kameralnych brzmień po duże produkcje z aranżami rozpisanymi na kilkunastoosobową orkiestrę symfoniczno-elektroniczną, międzynarodowy konkurs teledysków i krótkich filmów muzycznych oraz przedpremierowe pokazy kina artystycznego i produkcji łączących stylistykę teledysków, kina gatunkowego i arthousowego.

W tym roku organizatorzy zapraszają na trzy koncerty, z których dwa zostały specjalnie przygotowane na gdański festiwal. Największym z nich będzie koncert "Echo Lat 80. - vol. 2", który będzie podrożą przez kompozycje z filmów lat 80., 90. aż po czasy współczesne. W programie zabrzmią utwory z filmów i seriali: "Miami Vice", "Blade Runner (1982)", "Terminator", "Knight Rider", "Stranger Things 4", "Drive", "Dom Gucci", "Diuna" i inne.

Drugą festiwalową premierą muzyczną będzie koncert do filmu niemego Gabinet Dr. Caligari, arcydzieła kina niemego z 1920 roku. Autorską ścieżkę dźwiękową, napisaną specjalnie na tegoroczny festiwal, zaprezentują Olo Walicki oraz Kamil Pater, czyli 2/3 aktualnego zespołu koncertowego Marii Peszek.

Trzecim wydarzeniem muzycznym będzie koncert muzyki skomponowanej do filmu Ucieczka na srebrny Glob"w reżyserii Kuby Mikurdy, opowiadającego o twórczości Andrzeja Żuławskiego i największej polskiej produkcji sci-fi Na Srebrnym Globie. Muzykę do filmu napisał gdański kompozytor i muzyk Stefan Wesołowski a wykona ją osobiście na żywo w towarzystwie uznanych wiolonczelistów: Michała Pepola, Mariusza Mruczka, Krzysztofa Pawłowskiego i Błażeja Golińskiego.

Program filmowy tegorocznego Festiwalu Cinematika, to międzynarodowy konkurs teledysków i krótkich filmów muzycznych oraz przedpremierowe pokazy kina artystycznego i produkcji łączących stylistykę teledysków, kina gatunkowego oraz kina arthousowego, czyli zdobywca tegorocznej Złotej Palmy w Cannes "W trójkącie", prezentowany na festiwalu w Wenecji "Sundown" z Timem Rothem w roli głównej, a także thriller "Pięć Diabłów" z tegorocznego festiwalu w Cannes.
 
PROGRAM: FESTIWAL CINEMATIKA 2022

23.11.2022 / śr / Kolonia Artystów (Aleja Grunwaldzka 51, Gdańsk)

godz. 19:00 Pokazy konkursowych teledysków i krótkich filmów muzycznych cz. I
godz. 20:00 Pokazy konkursowe teledysków i krótkich filmów muzycznych cz. II
godz. 21:00 Everybody wants to go to heaven, reż. Michał Franczak, 49 min + spotkanie z twórcą

24.11.2022 / cz / Instytut Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40, Gdańsk)

godz. 18:00 Ucieczka na Srebrny Glob, reż. Kuba Mikurda, 94 min
godz. 20:00 Najmniejsza Wspólna Wielokrotność, reż. Konrad Kulczyński, Olo Walicki, 59 min + spotkanie z twórcami

25.11.2022 / pt / Centrum św. Jana (Świętojańska 50, Gdańsk)

godz. 19.00 Koncert do filmu niemego GABINET DR. CALIGARI - muzyka Olo Walicki, Kamil Pater - PREMIERA MUZYCZNA
godz. 20.45 Pokaz przedpremierowy: Sundown, reż. Michel Franco, 83 min

26.11.2022 / sb / Gdański Teatr Szekspirowski (Bogusławskiego 1, Gdańsk)

godz. 19.00 Koncert Muzyki Filmowej: ECHO LAT 80. - VOL. 2 - PREMIERA MUZYCZNA
godz. 21.15 Pokaz przedpremierowy: W trójkącie (Triangle of Sadness), reż. Ruben Östlund, 150 min

27.11.2022 / nd / Gdański Teatr Szekspirowski (Bogusławskiego 1, Gdańsk)

godz. 18.00 Koncert Muzyki Filmowej: NA SREBRNYM GLOBIE - STEFAN WESOŁOWSKI + kwartet wiolonczeli: Michał Pepol, Mariusz Mruczek, Krzysztof Pawłowski i Błaże Goliński
godz. 19.45 Pokaz przedpremierowy: Pięć Diabłów (Les cinq diables), reż. Léa Mysius, 96 min

Opinie