• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

17. Festiwal Metropolia Jest Okey | Iza & Latynoscy Brothers (1 opinia)

Festiwal Metropolia Jest Okey 2023 powraca, by zaskoczyć i zachwycić. To nie tylko wydarzenie pełne artystycznych przeżyć, to podróż po ciekawych miejscach kultury w regionie, spotkania z lokalną sceną muzyczną i pomorską bohemą. Rozmowy, wystawa, koncerty, spotkania literackie, teatr impro - wiele okazji do spotkań z artystami, pisarzami, ludźmi sztuki i twórcami lokalnej kultury. Podróż pełna emocji i wrażeń, gdzie każdy dźwięk, obraz i słowo układają się w niepowtarzalny symfoniczny krajobraz trójmiejskiej metropolii.


Koncert Iza & Latynoscy Brothers
28 grudnia 2023 / czwartek / 19:00 / wstęp na zaproszenia (RG)

Radio Gdańsk (al. Grunwaldzka 18, Gdańsk)

koncerty w Trójmieście


IZA & LATYNOSCY BROTHERS to muzycy, którzy na stałe wpisali się już w nurt polskiej muzyki:

Maciej Łyszkiewicz
- wybitny melodysta, kompozytor, pianista, twórca takich zespołów jak: No Limits, Leszcze i Łyczacza.

Iza Kowalewska - wokalistka o głosie jak plaster miodu, autorka muzyki i tekstów, muzykoterapeutka, współtwórczyni grupy Muzykoterapia.

Adam Golicki - błyskotliwy perkusista z dużymi osiągnięciami na polach muzyki jazzowej.

Ryszard Bazarnik - niesamowity perkusjonista, twórca Największego Bębna Świata, posiadacz podwójnego Rekordu Guinnessa, wynalazca Szalonego projektu Koncert na Ścianie.

Gościnnie z zespołem zagrają znakomici trójmiejski artyści:
basista Konrad Żołnierek oraz saksofonista Michał Sasinowski.

Michał Sasinowski - muzyk saksofonista, pedagog, aranżer, kompozytor - związany z wieloma trójmiejskimi zespołami. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego u dr Macieja Obary. Wraz z zespołem Majestic w był półfinale "Must Be The Music", programie tv Kuba Wojewódzki Show: "Świat się kręci"; nagrywał dla Tede "Wawa Żegna", "Pół życia na żywo", Tymona Tymańskiego muzyka do filmu ,,Polskie G" i "Tymon & The Tranzistors", G.Skawińskiego płyta - "Me & My Guitar". Współpracował także z Golden Live, Dj Adamus, Lipa Li, TEDE producent SIR Michu i innych znakomitości rynku muzycznego. Obecnie gra w zespołach Natalia Capelik-Muianga oraz Down Town Brass, Funkloopy, zespół Michel Sasse.
(źródło: MS)

Konrad Żołnierek -
absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu (kierunek - Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność - gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu "Erasmus" w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Adama Makowicza, Leszka Żądło, Clarence'a Penna, Seamusa Blake'a. Jako basista i kontrabasista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, blues, pop, rock). Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Od 2020 współpracuje także z Akademią Muzyczną w Gdańsku prowadząc zajęcia z gitary basowej.

28.12.2023 zagramy dla Państwa specjalny koncert z muzyką, którą wykonujemy z miłości do pulsujących, pełnych oparów i nostalgii, gorących rytmów i pięknych melodii lat 50 XX wieku. Ale też pojawią w naszym repertuarze kolędy i piosenki świąteczne. Muzyczna podróż wśród oceanów bossa novy, rumby i salsy. Niezwykły kompozytor-melodysta Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska inspirując się poetami polskiej piosenki i z przymrużeniem oka podejmując z nimi dialog. W efekcie powstała płyta, która snuje opowieści niewyczerpanych tematów piosenki -miłości, rozstań, szalonych tańców i uniesień. Piękne melodie rodem z lat 50 tych XX wieku flirtują z tekstem. Koncert jest powrotem do zapomnianych szlagwortów, do melodyjnych refrenów. Dla każdego słuchacza, który stęskniony jest po prostu dobrych piosenek.

Skład:
Iza Kowalewska - vocal
Maciej Łyszkiewicz-accoustic - piano,
Adam Golicki - drums
Jacek Mazurkiewicz - bass

Informacja o biletach

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zaproszenia do zdobycia przez Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Opinie (1)

  • Gdynia ???

    Nie ma zadnego ogloszenia o Gdynskim wydarzeniu.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.