• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

kLASa - spotkania w naturze: Zmysły w lesie

kLASa czyli po prostu LAS, który będzie naszą "klasą" doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw, pracownią artystyczną i przestrzenią do nawiązywania relacji z przyrodą i innymi uczestnikami.

kLASa to przestrzeń, w której wraz z dziećmi dwa razy w miesiącu będziemy nieśpiesznie wędrować, poznawać leśne zakamarki, odkrywać przyrodę i wspólnie się bawić. Przeżyjemy mniejsze i większe leśne przygody, proponując dzieciom różne aktywności, ale też podążając za ich ciekawością i potrzebami.

Na każdym spotkaniu będzie towarzyszył nam inny temat przewodni. PRZYKŁADOWE TEMATY WYPRAW TO: Mieszkańcy łąki, Podstawy przetrwania w lesie, Zmysły w lesie.
Na cykl spotkań z naturą kLASa zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
>Daty spotkań:
02.04 Tropy i ślady zwierząt
23.04 Wiosna - obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie
14.05 Podstawy przetrwania w lesie
28.05 Zmysły w lesie
11.06
25.06

Spotykamy się w godzinach 10.30-12.30 w Gdańsku przy ul. Abrahama (dokładna lokalizacja będzie udostępniana uczestnikom przed każdym spotkaniem).

Zapisy przyjmujemy na maila klasa.gdansk@gmail.com, w którym prosimy o podanie imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego do opiekuna. W odpowiedzi zwrotnej prześlemy informacje dotyczące przygotowania do wyprawy (czyli co ze sobą zabrać), szczegóły organizacyjne oraz wyślemy mapkę z dokładną lokalizacją. (ważne! Jeśli nastąpi problem z dostarczeniem wiadomości, prosimy o zapisy u organizatorów e-mailem lub wysyłając wiadomość prywatną na messengerze).

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś zrezygnuje, bardzo prosimy o informacje w celu poinformowania chętnych osób z listy rezerwowej.

Zapraszamy do zapisywania się na cały cykl Spotkań. Natomiast jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani to zapraszamy na spotkanie pt. Zmysły w lesie 28.05.2022 r. Może ta wspólna przygoda Was przekona.

Podczas trwania wyprawy dziecko jest pod opieką jednego rodzica/opiekuna.
kLASa to również przestrzeń dla rodziców, która daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w naturze.

Ramowy plan SPOTKANIA:
Krąg powitalny
Tematyczna wyprawa przyrodnicza
Wspólny piknik
Swobodna aktywność dzieci z możliwością korzystania ze sprzętu typu: lupy, hamaki, itp. (zależnie od tematu zajęć)
Krąg pożegnalny

Kilka słów o prowadzących:

Małgorzata Michalak

(Czas Dziecka)
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczka natury i obserwatorka leśnego życia. Organizuję warsztaty plenerowe oraz leśne urodziny na terenie Gdańska. Ukończyłam roczny Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej. Od prawie dziesięciu lat pracuję z dziećmi w różnym wieku. To co porusza mnie w mojej pracy, to możliwość towarzyszenia dziecku w jego codzienności, w której doświadcza i poznaje ono świat oraz odkrywa siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów. To, co mogę dać dziecku, to przestrzeń do eksplorowania, czas, obecność, wsparcie i uważność na jego potrzeby i emocje. Chcę dzielić się tym co kocham: ODKRYWAĆ, DOŚWIADCZAĆ I TWORZYĆ w bliskości i w zgodzie z naturą!

Katarzyna Tysler
(Tuptowie Leśne Przygody)
Biolog, nauczyciel biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania. Nie potrafię wysiedzieć w domu. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę. Prócz osobistych wędrówek organizowałam różnego rodzaju imprezy terenowe w ramach pracy zawodowej, czy działalności społecznej (edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty, spacery przyrodnicze, itp.). Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze. Teraz próbuję zarażać swoim zamiłowaniem do przyrody i włóczenia się (zarówno dzieci, jak i dorosłych) na swój własny sposób.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    45 zł
Cena: 45 zł za dziecko za dwugodzinne spotkanie (dla rodzeństwa, drugie i kolejne dziecko, mały rabat 40 zł za spotkanie).

Płatne gotówką w dniu zajęć. Rodzic/opiekun bez opłat.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy - klasa.gdansk@gmail.com.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.