stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

eM EMOCJE (9 opinii)

Helaine Vis

paź 28

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Kup bilet

Laura Dziąba i jej magiczny głos

lis 3

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
eM EMOCJE: Koncert promujący 3 płytę studyjną eM EMOCJE. Gościnnie na gitarze zagra Tomek Górnicki. Po Koncercie zapraszamy na imprezę, na której nurty muzyki rockowej, w jej szerokim pojęciu, będzie selekcjonował DJ.FiFi. Na koncercie będzie można kupić płytę eM EMOCJE

23 października 2010 roku odbędzie się premiera najnowszego albumu studyjnego: eM EMOCJE. Płyta wydana będzie w limitowanej serii 333 egzemplarzy. Dlaczego w takiej liczbie? Bo grupę tworzy trzech muzyków pochodzących z 3miasta, dodatkowo to trzeci krążek w dorobku eM.
Płyta dostępna będzie wyłącznie poprzez trzy kanały dystrybucji: allegro, sprzedaż koncertową i konkursy organizowane przez patronów medialnych. Każda z płyt będzie miała swój indywidualny numer, oraz podpisy członków zespołu. Na najnowszym albumie eM, znajduje się dziesięć utworów, które nawiązują stylistyką do gitarowego brzmienia lat 60/70-tych i analogowej elektroniki lat 80-tych, nadającej płycie specyficzny charakter.

Teksty poruszają tematykę społeczno - obyczajową i krążą wokół EMOCJI. Realizatorem materiału jest Dominik Kuśmierczyk. Za produkcję odpowiadają: D. Kuśmierczyk i M. Dalecki.

Mastering płyty został wykonany w stolicy masteringu - Nashville. Odpowiedzialnym za niego inżynierem jest Richard Dodd. Richard masterował m.in. najnowszą płytę Kings of Leon. Jest laureatem Grammy za: Dixie Chicks (2007), Delbert McClinton (2001), Tom Petty (1995). Produkował i realizował: Green Day, Johny Cash, Red Hot Chili Peppers, George Harrison, Joe Cocker, Clannad, Ringo Starr, Roy Orbison...

CIEKAWOSTKA: Richardowi tak spodobała się praca przy płycie eM EMOCJE, że postanowił zrezygnować ze swojego honorarium za mastering. Zaprosił również zespół do nagrania kolejnej płyty w jego studiu w Nashville.

Biografia:
Momentem przełomowy w historii eM jest rok 2003 - wygrana w konkursie rockowym organizowanym przez radiową "Trójkę", w którym kawałek "Tramwaje jak komety" (...tu wszystko się kończy i zaczyna - Gdańsk, Sopot, Gdynia...), zdobył pierwszą nagrodę. Od tamtego czasu grupa wydała dwa albumy studyjne: "Kilka wyjść" (2004 r.) i "Taniec skośnookich delfinów" (2006 r.).

Skład eM:
Mariusz Dalecki - gitara, wokal; Paweł Kaczyński - perkusja, wokal; Artur Olkowicz - bas; Łukasz Kumański - gościnnie perkusja; Tomek Górnicki - gościnnie gitara, wokal.

eMOCJE
eMOCJE


Więcej:
www.em.com.pl
www.facebook.com/emocje
www.myspace.com/emocje

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • muzyka alternatywna
    paź 25
    czwartek, g. 20:00
    Gdańsk, Plama
    Babu Król

Najczęściej klikane (7 dni)