Impreza odwołana
PATRONAT

Żywiołak (11 opinii)

Koncert w ramach pożegnalnej trasy zespołu.

Zespół Żywiołak powstawał od początku 2005 r. - początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego - grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: "ich troLe", czy "Kapela ze Wsi Warszawa", oraz Roberta Wasilewskiego - współzałożyciela i gitarzysty zespołu "Open Folk". Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu "Goście z Nizin" i Izabela Byra z zespołu "Detonacja" (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie "Jadłodajnia Filozoficzna" 8 grudnia 2005.Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności.

Cztery miesiące później zespół otrzymuje Grand Prix - Nagrodę Prezesa Polskiego Radia na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej "Nowa Tradycja" w Warszawie.Późniejsze sukcesy to:

Grand Prix na "Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym" w Starogardzie Gdańskim
Pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych "Młode Wilki - Rebelia" organizowanym przez warszawski klub "Stodoła".
Wybór przez Piotra Kaczkowskiego utworu "Oko Dybuka" na składankę Minimax 4
Nominacja do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego - "Mateusze 2007" - za nowatorstwo w zmaganiu się z folkową materią (2007)

Ważniejsze koncerty:

Festiwal Czterech Kultur w Łodzi (2007)
Opener Festiwal (2008)
Przystanek Woodstock (2008)
Koncert promocyjny nowej płyty w klubie "Stodoła" w Warszawie (2009)
Zespół grał na wielu plenerach i imprezach klubowych w całym kraju, promował polską kulturę w Moskwie, koncertował w Niemczech, Norwegii, Czechach i na Węgrzech.

Dyskografia:

Muzyka Psychodelicznej Świtezianki (wyd. Karrot Kommando 2007)
Nowa Ex-Tradycja (wyd. Karrot Kommando 2008)
Nowa Mix-Tradycja (wyd. Karrot Kommando 2010)
Globalna wiocha (wyd. Karrot Kommando 2011)

https://www.facebook.com/zywiolak?fref=ts

Informacja o biletach

KONCERT ODWOŁANY!

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.