Impreza już się odbyła

Zwiedzanie Nieba Polskiego z przewodnikiem

Przed II wojną światową zdobiło sufit auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku, a dziś jest wyjątkowym dziełem przypominającym o polskiej historii. W październiku i listopadzie możesz zobaczyć odtworzone "Niebo polskie" z przewodnikiem.

Zwiedzanie z przewodnikiem auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1 odbywać się będzie w następujących terminach:

Harmonogram:

LISTOPAD
niedziela, 11 (Narodowe Święto Niepodległości) - godz. 13.00, 14.00, 15.00
czwartek, 15 - godz. 10.00, 11.00


Od 1938 r. "Niebo Polskie" zdobiło sufit auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Niestety zostało zniszczone tuż po wybuchu II wojny światowej. Jego odtworzenie stało się możliwe dopiero współcześnie, a podjął się tego zespół pracowników i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zadanie było trudne, bo zachowało się bardzo niewiele zdjęć i dokumentów przedstawiających oryginalne malowidło. Prace nad rekonstrukcją dzieła trwały dziewięć miesięcy. Uroczystość odsłonięcia monumentalnego dzieła odbyła się 8 maja 2018 r. i stanowiła jeden z elementów pomorskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odtworzenie historycznego malowidła zostało sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Informacja o biletach

Rezerwacje terminów zwiedzania przyjmuje przewodnik Marcin Szumny – tel. 789 442 461 lub e-mail: m.szumny@pomorskie.eu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.