• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zwiedzanie Daru Młodzieży

Już w najbliższy piątek 9 lipca 2021 Dar Młodzieży - statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zacumuje w Gdańsku. Przez trzy dni będzie można podziwiać najpiękniejszy polski żaglowiec na ogólnodostępnym nabrzeżu na Westerplatte, a w sobotę "Dar" będzie otwarty dla zwiedzających.

Dopiero ósmy raz w swojej prawie 40-letniej historii, Dar Młodzieży przypłynie do portu w Gdańsku. W piątek rano zacumuje przy nabrzeżu na WesterplatteMapka. Na jego pokład będzie można wejść w sobotę od godz. 10:30 do godz. 14:30. Zwiedzanie będzie odbywało się w grupach 20-30 osobowych, zapisy nie są wymagane.

- Nieczęsto Dar Młodzieży gościł w Gdańsku od czasu zbudowania jednostki. Statek, który w przyszłym roku kończy 40 lat, ma swój port macierzysty w Gdyni, jest ambasadorem honorowym miasta Szczecin, ale zbudowany został w Gdańsku - mówi dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich UMG dr kpt. ż. w. prof. UMG Bogumił Łączyński. - Chcemy wzmocnić nasze związki z Gdańskiem, miastem, w którym rozpoczęło się życie najpiękniejszej polskiej fregaty. Planujemy, aby Dar Młodzieży co najmniej trzy razy w roku cumował w Gdańsku, gdzie będzie można go zwiedzać na przykład podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Dar Młodzieży wpłynie do Gdańska przy nabrzeżu na Westerplatte w piątek 9 lipca o godz. 9.30. Zachęcamy do obserwowania tych niecodziennych odwiedzin reprezentacyjnego statku biało-czerwonej bandery. Będzie okazja do zrobienia interesujących pamiątkowych fotografii.

Żaglowiec wyjdzie z Gdańska w niedzielę 11 lipca, w dniach 14 - 16 lipca cumować będzie w Gdyni, gdzie nastąpi wymiana szkolnej załogi. Na 30 lipca zaplanowano zawinięcie do Szczecina.

Przeczytaj także

Opinie