• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Żurkowski | The Freuders

ŻURKOWSKI I THE FREUDERS POWRACAJĄ Z WSPÓLNYMI KONCERTAMI! Gitarowa stajnia Mystic Production jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze. Oba zespoły nie próżnują - Żurkowski, po świetnie przyjętej płycie LIPCOWI szykuje się do wydania nowego singla, który przedpremierowo będzie prezentowany na koncertach. The Freuders pod koniec zeszłego roku wydali swoją pierwszą płytę w całości w języku polskim i intensywnie ją promują. Na pierwszy ogień idą Wrocław i Gdańsk.

sie 9

piątek, godz. 20:00

bilety 10 zł
lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet
ŻURKOWSKI to zespół polskich muzyków na emigracji, założony w Doncaster przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów i kompozytora, pochodzącego z Suwałk. Muzycznie grupa oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 ich kariera nabrała rozpędu - utwór Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young, dając im przepustkę do grania na największych scenach w Polsce. Występowali nie tylko na Męskim Graniu, ale także na Festiwalu Pol'and'rock czy na głównej scenie WOŚP.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Po debiutanckiej płycie WŁÓCZĘGA, w 2022 roku ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany KURZ, zawierająca takie rockowe przeboje jak Zmiennicy, czy Western (duet z Tomaszem Organkiem). Płyta LIPCOWI, wydana w lipcu 2023, jest trzecim długogrającym krążkiem grupy Żurkowski, która już szykuje kolejny album!

Do posłuchania:
Live video utworu WESTERN z ostatniego przystanku Pol'and'Rock:
https://youtu.be/7IGkLl5ib68
Żurkowski - Nad Nettą feat. Robert Cichy https://youtu.be/aK7XTOaLqgI?si=Hm5wDLx2yXdwIemA
Żurkowski - Zmiennicy https://youtu.be/metGjqbaf9I
Żurkowski - Western feat. ORGANEK https://youtu.be/rd0M-kEazeo

The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.
Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu oraz Olsztyn Green Festiwalu.
Po trzech latach od płyty "Warrior" jako The Freuders wróciło z nową płytą, trzecią w kolejności ale pierwszą po polsku i wydaną dla Mystic Production.
Do posłuchania:
Galeon - https://youtu.be/6gtWHrgvUvo?si=blpHBj48X5v_lKV3
Anomalie - https://youtu.be/c7Kcwu9htfM?si=cowP_0tMQEzr-8aS

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Przedsprzedaż
  30 zł
Bilety:
30 PLN przedsprzedaż: https://goout.net/pl/the-freuders%2Bzurkowski/szlsgex/
40 PLN bramka w dniu koncertu (płatność tylko gotówką)

Opinie