stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zs

Jeden z najbardziej cenionych nowojorskich awangardowych zespołów młodego pokolenia, Zs, wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już 4 kwietnia 2017.

Zs to jeden z najdziwniejszych, a jednocześnie najbardziej docenianych młodych nowojorskich zespołów. Został założony w 2000 roku i funkcjonował jako trio, następnie sekstet i kwartet, by wreszcie ustalić swój ostateczny kształt, jako trio, które tworzą: Sam Hillmer (saksofon tenorowy), Patrick Higgins (gitara) i Greg Fox (perkusja). Ich muzyczny styl był już klasyfikowany, jako brutalny-prog i post-minimalizm, czy nawet free jazz oraz instrumentalny post punk rock. Jak sami twierdzą, ich muzyka ma wyzwalać fizyczne i psychiczne ograniczenia zarówno wykonawcy, jak i słuchacza. Poprzez manipulowanie rozbudowaną techniką, unikalną syntezą instrumentalną, a także...komunikacją telepatyczną, Zs chce tworzyć utwory, które otaczają słuchacza i rozchodzą się sonicznie w czasie, przywołując niewypowiedzianą przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłe obrzędy i rytuały. Wymagają od widza pozostania w pełni świadomym rozgrywającego się "tu i teraz".

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Ich najbardziej uznanym ostatnim albumem jest "ZS - XE" z 2015 roku, który potwierdził pozycję zespołu, jako jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk muzycznych na świecie. W Polsce zespół występował już na Off Festival w Katowicach oraz Unsound Festival w Krakowie, a ich występy spotkały się z dużym uznaniem publiczności i krytyków. Obecnie Zs pracują nad nowym krążkiem i 31 marca 2017 rozpoczynają swoją europejską trasę, w ramach której, poza Gdańskiem, zagrają również w: Hadze, Kopenhadze, Berlinie, Warszawie, Brnie oraz Budapeszcie.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Przedsprzedaż
  35 zł
Bilety: 35 zł przedsprzedaż (miejsca siedzące) / 45 zł w dniu koncertu
Zniżka na kolekcjonerską kartę Sceny Odkryć: 10 zł

UWAGA, sprzedaż biletów na koncert Zs w GTS rozpocznie się 22 marca 2017 (środa) o godz. 14:00.
Bilety dostępne w kasie GTS, ul. W. Bogusławskiego, w godz. 14:00 – 19:00 oraz online: http://teatrszekspirowski.pl/kup-bilet/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka alternatywna
  kwi 15
  środa, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Tomasz Makowiecki
 • hip-hop , muzyka alternatywna
  kwi 17
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, B90
  Jan-Rapowanie