• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zrobię sobie lato | Mobilny Dom Kultury | Spacery przyrodnicze

ZRÓBIĘ SOBIE LATO na Oruni Górnej - Gdańsk Południe. Mobilny Dom Kultury to jedyny w swoim rodzaju dom kultury. Nie tworzy go żaden budynek, a ludzie. Każdego lata spotykamy się z Wami w kilku punktach gdzie wspólnie tworzymy, rozmawiamy i cieszymy się wspólnym latem w mieście. Jesteśmy tam, gdzie jesteście Wy - mieszkańcy Gdańska.

Tej wyjątkowej dzielnicy nie mogło zabraknąć. Tego lata zobaczymy się na Oruni Górnej - Gdańsk Południe. Wszystkich spacerowiczów zapraszamy na wyjątkowe spacery podczas których poznacie historię okolicy. Nasze spotkania w tej dzielnicy zwieńczy wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już 20 sierpnia.

W programie:

spacery historyczne,
spacery przyrodnicze,
wystawa plenerowa,
wydarzenie specjalne podczas którego odbędą się warsztaty i koncerty.
Program spacerów:

Spacer przyrodniczy z ornitologiem (współpraca z Fundacja Palma)
Jakie gatunki ptaków można spotkać w mieście? Czy można je rozpoznać po ich charakterystycznym śpiewie? Jak wyglądają mieszkańcy parku i gdzie ich szukać? Odpowiedzi poznamy podczas spaceru z ornitologiem, który oprowadzi uczestników i uczestniczki po zielonych ścieżkach Gdańska Południe. Ponadto poznamy bliżej świat miejskiej przyrody i aktywnie spędzimy czas.
Prowadzenie: Jakub Typiak
Miejsce zbiórki: przy Zbiorniku Retencyjnym Augustowska
Kiedy: 09.07.2022 g. 09:00

Spacer historyczny: od wsi Ujeścisko po dzielnicę Gdańska (współpraca z Fundacja Palma)
Pierwsze wzmianki o wsi Ujeścisko, zwaną wówczas Mesthin i Wonneberg pochodzą z XIV wieku. Dziś jest prężnie rozwijajaca się dzielnicą Gdańska (wchodzącą w obszar administracyjne Ujeścisko-Łostowice). Śladów historii przypominających dawne czasy jest jednak wiele: ceglana architektura, aleje z drzew, stare pocztówki. Zapraszamy na spacer historyczny podczas którego prześledzimy losy Ujeściska od podgdańskiej wsi po ważną dzielnicę Gdańska. Zapraszamy chętnych w każdym wieku.
Prowadzenie: Kalina Krasowska
Miejsce zbiórki: przy Zbiorniku Retencyjnym Augustowska
Kiedy: 09.07.2022 g. 11:00

Spacery przyrodnicze
Cotygodniowe spacery na trasie Park Oruński - Zbiornik Augustowska
dają szanse mieszkańcom na zobaczenie otaczającej przyrody oczami przyrodniczki. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi dzięki czemu uczestnicy odkryją wiele tajemnic natury. Sprawdzą kto kryje się pod kamieniem i dlaczego; policzą nogi stonogi; posłuchają, o czym rozmawiają ptaki; skomponują własną zieloną apteczkę pierwszej pomocy; poobserwują, kto poza mrówkami zakłada gniazdka w ziemi; dowiedzą się, czy rośliny są nieme; na chwilę zmienią się w chemików Rodzinom, które wezmą udział w największej liczbie spacerów zostaną wręczone zestawy "Tropiciela Przyrody".
Prowadzenie: Natalia Recław
Miejsce zbiórki: przy GAK Scena Muzyczna
Kiedy: każda niedziela lipca i sierpnia g. 09:00.

Działania odbędą się w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk.

Przeczytaj także

Opinie