Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zrób to sam: Farma okienna

Zapraszamy na warsztaty do FabLabu. Nauczymy Cię, jak założyć i pielęgnować hydroponiczny ogród wertykalny. Wspólnymi siłami zbudujemy farmę okienną i uruchomimy system podlewania. Dowiecie się jak wykonać nasadzenia i jak pielęgnować rośliny.

cze 14

niedziela, godz. 11:00 - 17:00

Wstęp wolny
lis 13-15

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 0-10 zł
Farmy okienne powstają na całym świecie, w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, w Australii. Warto jednak wiedzieć, że uprawa bezglebowa była już znana tysiące lat temu, jednakże rozkwit upraw hydroponicznych nastąpił dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Korzyści z uprawy okiennej w systemie hydroponicznym w warunkach domowych to: niewielka ilość miejsca potrzebna do założenia ogrodu, mniejsze zużycie wody i większe plony, świeże ekologiczne warzywa i owoce nieskażone pestycydami i metalami ciężkimi, plony przez cały rok.

Warsztaty inspirowane są projektem Windowfarming, który narodził się w Nowym Jorku. Jest połączeniem miejskiego ogrodnictwa z ideą D.I.Y. Jego pomysłodawczyni, Britta Riley wraz z przyjaciółmi, opracowała system uprawy roślin w plastikowych butelkach. Testowała i ulepszała swój pomysł korzystając z portali społecznościowych. Sama o swoim projekcie mówi, iż jest to "rozproszone zrób-to-sam". 

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Wiek uczestników: 16+ lat
Czas trwania: 6h

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Fablab Gdańsk we współpracy z Fundacją Orange.

Patronat medialny: trojmiasto.pl
 

Informacja o biletach

Wstęp wolny, obowiązują zapisy https://evenea.pl/event/farmaokno/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij