stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zmiana daty: pARTyzant

W związku z ogłoszoną żałobą w województwie pomorskim Bluesowe i Jazzowe Jam Session w tym tygodniu nie odbędzie się. Czwartkowy koncert pARTyzanta został przełożony na 3 października. Bilety zachowują ważność, można je również zwrócić w Blues Clubie. Bilety internetowe można zwracać na portalach na których zostały zakupione.

3 października 2019 r. w Blues Clubie wystąpi zespół pARTyzant.

28 kwiecień 2017 rok (1396 według kalendarza perskiego) Teheran IRAN:
W wypełnionej po brzegi prestiżowej sali koncertowej Vahdat Hall słychać spontaniczne, głośne skandowanie "Viva Polska , Viva Polska , Viva Polska" .
W miejscu zarezerwowanym dotąd dla muzyki perskiej, tradycyjnej, klasycznej czy teatrów odbywa się właśnie koncert rockowego polskiego duetu pARTyzant....

rock - koncerty w Trójmieście


30 lat wcześniej , dokładnie jedenastego lutego 1987 roku Krzysztof Toczko, nazywany przez kumpli ze szkoły Partyzant, zauroczony uczestniczy w koncercie grupy METALLICA w katowickim "Spodku". Zespół promuje swój nowy krążek "Master of Puppets".W głowie niespełna szesnastolatka rodzi się pomysł na życie : "Być gitarzystą , tworzyć muzykę i grać koncerty..."

Jak dotąd prywatne lekcje gry na akordeonie nużą Krzyśka koniecznością znajomości nut. Jednak niespełna dwa lata później zespół DŻEM poszukuje kogoś z tą umiejętnością w celu rozpisania i rejestracji płyty "The Band Plays On" w ZAiKS-ie. Słuchający dotąd muzyki klasycznej i "metalu" Partyzant poznaje bluesa i klasycznego rocka a co istotniejsze wspaniałych, szczerych i wrażliwych ludzi z Ryśkiem Riedlem na czele. Znajomość ta kształtuje i umacnia artystyczną drogę Krzyśka, owocuje czterema albumami oraz ponad dwustoma koncertami podczas , których Partyzant wspomaga DŻEM na akordeonie i harmonijce ustnej, jak i po raz pierwszy prezentuje własne wirtuozowskie gitarowe interpretacje znanych tematów.

Latem 1996-ego roku na świat przychodzi syn Mikołaj, o którym kilkanaście lat później redaktor magazynu "Perkusista" Wojtek Margula miał powiedzieć :
"Jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami".

Swoje gitarowe interpretacje muzyki klasycznej, rockowej czy filmowej Partyzant umieszcza na kanale YouTube/partyzgit gdzie do chwili obecnej obejrzano je niemal 7 milionów razy. W dużej mierze przyczynia się do tego widowiskowa technika tappingu oburęcznego umożliwiająca muzykowi grę na dwóch gitarach jednocześnie. Jeden z klipów grany wespół z synem Mikołajem ołówkami na gitarze zostaje wyemitowany przez amerykańską stację CNN. Ojciec i syn postanawiają połączyć siły i tak powstaje duet pARTyzant. Obok oryginalnych interpretacji znanych tematów pojawiają się kompozycje własne i piosenki.

Jak dotąd zespół ma na swoim koncie kilkaset koncertów oraz dwa albumy studyjne ( coverowy "Guitar Cinema" 2012 r. oraz autorski "Kenopsja" 2017 r. ). pARTyzant ciągle pracuje nad swoim brzmieniem i repertuarem a za swój spiritus movens przyjmuje szczerość, silną więź z publicznością oraz nieskrępowaną improwizację....

28 kwiecień 2017 r. "Vahdat Hall" Teheran IRAN... Jak to się stało, że polski rockowy duet pARTyzant dwukrotnie zapełnia halę i zdobywa serca perskich fanów? Może dali się przekonać Joe Satrianiemu, który w 2007 roku podczas Music Messe we Frankfurcie powiedział o Partyzancie : "Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać"...

A może odpowiedź znajdziecie sami na najbliższym koncercie...

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni