stat
PATRONAT

Złoty jubileusz - 50-lecie zespołu Czerwone Gitary (7 opinii)

14 marca 2015r. to wyjątkowa data w historii Czerwonych Gitar. To właśnie tego dnia w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy, otwierający obchody 50-lecia zespołu.

Relacja z imprezy

Zespół, który od blisko 50-ciu lat wzrusza nas swoimi piosenkami. Już trzecie pokolenie Polaków śpiewa ich przeboje. W ponad 2 godzinnym programie zabrzmią m.in. takie hity jak: "No bo ty się boisz myszy", "Ciągle pada", "Płoną góry, płoną lasy", "Nie spoczniemy", "Takie ładne oczy", "Tak bardzo się starałem". Muzycy przeniosą również na scenę Filharmonii obszerne fragmenty koncertu, z Teatru Muzycznego w Gdyni, który został entuzjastycznie przyjętego przez trójmiejską publiczność.

rock - koncerty w Trójmieście


Koncert ten odbył się w styczniu 2012, a Czerwone Gitary zaśpiewały na nim piosenki Krzysztofa Klenczona - jednego z najpopularniejszych twórców i wykonawców polskiej muzyki pop, którego takie przeboje jak: "Historia jednej znajomości", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary, gdzieś Ty był", "10 w skali Beauforta", "Matura", czy "Biały krzyż", zostaną przypomniane na tym koncercie. Nie zabraknie również piosenek , z ostatniego okresu działalności grupy. Występy Zespołu Czerwone Gitary są zawsze bardzo gorąco przyjmowane przez widzów, i dostarczają wyjątkowych wzruszeń, a wieloletnie sukcesy i osiągnięcia tego zespołu, uczyniły go Laureatem Plebiscytu na najpopularniejszy Polski Zespól XX wieku.

Sala Koncertowa na Ołowiance
Wydarzenie impresaryjne

"CZERWONE GITARY" Z DZIEĆMI Z SP16
NA SCENIE FILHARMONII BAŁTYCKIEJ NA OŁOWIANCE W GDAŃSKU

Tego się nikt nie spodziewał! Obchody 50 - lecia zespołu /wystawa, konkurs, koncert/ w  Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku Oruni , atmosfera jaką wytworzyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i dyrekcja szkoły  spowodowały, że zespół zaprosił 8-9 letnich uczniów na scenę Filharmonii Bałtyckiej na jubileuszowy, uroczysty koncert, który odbędzie się 14 marca br.

Zachwycony, takim przyjęciem przez szkolną społeczność , lider i perkusista zespołu Jerzy Skrzypczyk wraz z zespołem zaproponował  wspólne zaśpiewanie jednego z ich największych przebojów pt. "Pluszowe Niedźwiadki".

W hollu Filharmonii dzieci zaprezentują swoją wystawę konkursową pt. "50 prac na 50 lecie zespołu Czerwone Gitary". Są to piękne rysunki uczniów wykonane do tekstów i tytułów największych przebojów zespołu.
Wszystkie działania, związane z obchodami jubileuszowymi Czerwonych Gitar, jakie miały miejsce w oruńskiej szkole, wspierane były przez Wojciecha Korzeniewskiego i jego Fundację " Sopockie Korzenie".

To co wydarzyło się w SP 16 w Gdańsku Oruni to dowód na to, że piosenki zespołu Czerwone Gitary są ponadczasowe i bawi się przy nich kolejne pokolenie.

Przeczytaj także

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni