• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Zimowe szlaki Szwecji 2021

W roku 2021 obchodzimy 5-lecie Zimowych Szlaków Szwecji ze Stowarzyszeniem Morsy Gdyńskie! Morsujesz lub biegasz na nartach? Chcesz spróbować? Zabierz się z nami w rejs i poznaj zimową Szwecję!

Zimowe kąpiele robią wiele dobrego dla zdrowia, więc zanurz się w morzu po drugiej stronie Bałtyku! Na początek 2021 mamy dla Ciebie nowe kąpielisko tym razem jedziemy na plażę w Åhus w regionie Skåne. Po kąpieli czeka Cię zwiedzanie Åhus i Kristianstad oraz czas wolny. Zaś po drodze będziesz mógł zobaczyć urozmaicone krajobrazy południowej Szwecji i dowiedzieć się dużo więcej o tym kraju.
Przed Tobą podróż promem Stena Line i cały dzień w Szwecji. Rano czeka na Ciebie śniadanie szwedzki stół. Następnie ruszamy autokarami poznawać Szwecję! Przejeżdżamy przez regiony Blekinge i Skåne i kierujemy się na malowniczą plażę w Åhus nad zatoką Hanöbukten. Po rozgrzewce czeka Cię zimowa kąpiel zorganizowana przez Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie. Zobacz, jakie to niezwykłe doświadczenie zanurzyć się w morzu w zimowym sezonie razem z innymi morsami z całej Polski!

Biegasz na nartach albo chcesz się nauczyć? Nawet jeżeli to Twój pierwszy raz na nartach, nic się nie martw, instruktorzy z AZS pomogą Ci postawić pierwsze kroki i zakochać się w tym sporcie. Rozruszaj mięśnie przy okazji rozkoszując się skandynawską zimą w profesjonalnym ośrodku biegów narciarskich niedaleko Kalmaru.

Kiedy się wysuszymy, chwilę odpoczniemy i napijemy gorącej herbaty albo kawy, czeka nas wycieczka autokarowa. Przygotuj się na wiele wrażeń! Morsy i biegacze narciarscy pojadą w inne miejsca. Morsy zobaczą Åhus miasteczko znane ze średniowiecznej historii i fabryki Absolut. Następnie morsy odwiedzą Kristianstad, dawną duńską twierdzę w rozlewisku rzeki Helgeån, i spędzą trochę czasu wolnego w centrum. Biegacze narciarscy pojadą na wycieczkę z przewodnikiem, która pozwoli im zobaczyć zabytki historycznego Kalmaru oraz przemierzyć słynny 5-kiliometrowy most na Olandię do niedawna najdłuższy most w Europie!

Następnie wszyscy wracamy do Karlskrony, wsiadamy na statek gdzie czeka nas spotkanie, pokaz zdjęć z rejsu oraz świętowanie jubileuszu Zimowych Szlaków Szwecji! To już 5 lat od kiedy morsujemy i biegamy na nartach wspólnie w Skandynawii. Z tej okazji każdy z uczestników otrzyma na spotkaniu kieliszek wina musującego i będziemy mogli wspominać nasze najciekawsze wspólne wyjazdy!

W cenie 379 zł na osobę:
rejs promem do Szwecji tam i z powrotem;
śniadanie na promie;
miejsce w kabinie 2-os. z łazienką i TV (2 noclegi);
rozgrzewka przed kąpielą prowadzona przez naszych instruktorów;
kąpiel zimowa w Åhus przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Morsy Gdyńskie*;
przejazd autokarem tam i z powrotem;
wejście na trasę biegówek (biegówki);
wycieczka autokarowa z przewodnikiem: Åhus i Kristianstad dla morsów, Kalmar dla biegówek;
pokaz zdjęć z rejsu;
kieliszek prosecco z okazji 5-lecia;
ubezpieczenie NW i KL.

WAŻNE UWAGI:
dla biegaczy narciarskich: na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia nart, należy mieć swoje;
osoby towarzyszące morsom lub biegaczom serdecznie zapraszamy, nie ma obowiązku brania udziału w zorganizowanych aktywnościach (kąpiel czy bieg). We własnym zakresie można skorzystać ze spaceru, nordic walking lub odpoczynku na łonie natury. Cena dla osoby towarzyszącej jest taka sama jak dla uczestnika.
 
Cena dla 1 osoby pod warunkiem wyjazdu 2 osób w kabinie 2-osobowej wewnetrznej. Cena zawiera opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Opłata portowa oraz opłata ekologiczna nie podlegają rabatom.

Opinie