stat
Impreza już się odbyła

Zimowe niedziele z ptakami

Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk zaprasza na zimowe pokazy obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Gdyni. Pokazy będą prowadzone w ramach Akcji Karmnik czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach, który prowadzony jest już w naszym kraju od dziesięciu lat. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.

Obrączkowanie będzie prowadzone od początku grudnia do końca lutego, co drugą niedzielę i będzie otwarte dla osób z zewnątrz, chcących zobaczyć z bliska różne gatunki karmnikowych gości. Dodatkowo można będzie wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, wysłuchać ciekawostek na temat ptaków oraz posiedzieć przy ognisku. Zatem jeśli ktoś z Was jest chętny, aby popatrzeć na zimujące ptaki lub pomóc nam w zimowych badaniach serdecznie zapraszamy w godzinach od 8:00 do 12:00, można dołączyć do nas o dowolnej porze. Warsztaty będą się odbywały o godzinie 10:00. Nasze spotkania szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

4.12.2016
8:00 - 12:00 pokaz obrączkowania wraz z ogniskiem
10:00 - 11:00 rodzinne warsztaty robienia karmników z butelek PET (prosimy o zabranie własnych butelek PET!)

18.12.2016
8:00 - 12:00 pokaz obrączkowania wraz z ogniskiem
10:00 - 12:00 rodzinne warsztaty tworzenia ornitologicznych ozdób choinkowych


Niektóre z powyższych terminów mogą ulec zmianie o czym będziemy na bieżąco informować. Więcej informacji na temat Akcji Wyniki z odłowów będziemy również publikować na naszej stronie. Jeśli nie możecie uczestniczyć w pracach prowadzonych przez nas, zachęcamy Was do udziału w Akcji Karmnik na terenie całego kraju. Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie zapytania przesyłajcie na adres mailowy: biuro@fundacja-ab.org.pl
www.fundacja-ab.org.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.