• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zielone Sąsiedztwo 2024 - warsztaty

Szanowni Mieszkańcy i Sympatycy Nowego Portu! Stowarzyszenie PROM*Kultura wraz z Miastem Gdańsk serdecznie zapraszają na cykl zielonych warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży wraz z pełnoletnim opiekunem. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Opis poszczególnych warsztatów poniżej.

paź 8

wtorek, godz. 17:00

Gdańsk, ul. Na Zaspę 53
Wstęp wolny
paź 9

środa, godz. 17:00

Gdańsk, ul. Strajku Dokerów 17/18
Wstęp wolny
Zapisać można się wysyłając zgłoszenie wraz z danymi kontaktowymi na adres mailowy: prom@promkultura.org lub telefonicznie numer telefonu 605 035 612
W zgłoszeniu należy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu oraz nazwę warsztatu. Informacja RODO dostępna jest na stronie www.promkultura.org

-- WARSZTAT 1 -- środa 08.05.2024 godz. 17:00 ul. Strajku Dokerów 17/18
Apetyczne miniogródki" - podczas warsztatu uczestnicy założą własne jadalne miniogródki oraz posadzą rośliny w ogrodzie kuchennym. Uczestnicy nauczą się podstaw sadzenia, pielęgnacji, znajomości roślin jadalnych i wiosennych kwiatów. Omówimy zagadnienia związane z aktualną pielęgnacją podwórka oraz wykonamy niezbędne prace pielęgnacyjne i porządkowe. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać do domu wykonane przez siebie miniogródki.

-- WARSZTAT 2 -- czwartek 09.05.2024 godz. 17:00 ul. Na Zaspę 53
"Wiosenne miniogródki" - podczas warsztatu uczestnicy założą własne miniogródki wiosenne oraz posadzą wiosenne kwiaty na terenie podwórka. uczestnicy nauczą się podstaw sadzenia, pielęgnacji i znajomości wiosennych kwiatów. Poruszymy zagadnienia związane z dobroczynnym wpływem uprawy roślin na organizm, estetyką i bioróżnorodnością. Omówione zostaną również zagadnienia związane z aktualną pielęgnacją podwórka. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać do domu wykonane przez siebie miniogródki.

-- WARSZTAT 3 -- wtorek 25.06.2024, godz. 17:00 - ul. Na Zaspę 53
"Sztuka w ogrodzie" - podczas warsztatu uczestnicy wykonają kreatywne dekoracje ogrodowe oraz prace z naturalnych materiałów. Podczas warsztatu posadzimy również kilka uzgodnionych wcześniej z mieszkańcami podwórka roślin, omówione zostaną zagadnienia związane ze zmianami klimatu, ochroną bioróżnorodności i aktualną pielęgnacją podwórka. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać do domu wykonane przez siebie dekoracje ogrodowe.

-- WARSZTAT 4 -- środa 26.06.2024, godz. 17:00 - ul. Strajku Dokerów 17/18
"Kolorowe ogrody" - podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć ogrody, które przyciągają motyle i inne owady zapylające oraz ptaki. Posadzimy kilka roślin o takich cechach w przestrzeni podwórka oraz wykonamy kolorowe, latające motyle z papieru. Podczas warsztatu omówione zostaną również zagadnienia związane ze zmianami klimatu, ochroną bioróżnorodności i aktualną pielęgnacją podwórka oraz wykonamy niezbędne prace pielęgnacyjne. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać do domu wykonane przez siebie papierowe, latające motyle.

-- WARSZTAT 5 -- wtorek 08.10.2024, godz. 17:00 - ul. Na Zaspę 53
"Jesień w ogrodzie" - podczas warsztatu uczestnicy przygotują jesienne mieszanki herbat oraz wykonają prace ogrodnicze w przestrzeni podwórka. Podczas warsztatu omówione zostaną również zagadnienia związane z aktualną pielęgnacją podwórka. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać do domu wykonane przez siebie mieszanki herbat.

-- WARSZTAT 6 -- środa 09.10.2024, godz. 17:00 - ul. Strajku Dokerów 17/18

"Cebule i dynie nie tylko do kuchni" - podczas warsztatu uczestnicy posadzą cebulki kwiatów wiosennych m.in. tulipanów, żonkili, krokusów i.in. w przestrzeni podwórka oraz wykonają jesienne dekoracje ogrodu. Podczas warsztatu omówione zostaną również zagadnienia związane z aktualną pielęgnacją podwórka.

Celem projektu jest wspieranie działań społecznych
w podobszarze rewitalizacji Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście.
Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie