• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zielona Polana Trefla

 • sobota, 4 czerwca 2022, godz. 15:00
 • Lokalizacja
  Lipusz
 • Bilety
  wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu na wielkie otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej #ZielonaPolanaTrefla - Płociczno, która znajduje się na szlaku zwanym Pętla "Tuszkowska Matka" Lipusz. To pierwsza taka ścieżka w Polsce! Otwarcie odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00.

Trefl SA jako firma rodzinna, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, we współpracy z Nadleśnictwem Lipusz postanowiła zrewitalizować tereny, które zostały zniszczone przez nawałnicę z 2017 roku, by na nowo przywrócić je lokalnej społeczności oraz turystom. To właśnie tutaj na Kaszubach największe spustoszenie spowodowała nawałnica z 2017 roku, niszcząc około 80% obszarów leśnych, a także ogromną część infrastruktury leśnej, w tym uczęszczaną ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, która znajdowała się na tym szlaku.

W ramach rewitalizacji, opracowana została rodzinna gra terenowa, która sprawi, ze spacer na ponad dwukilometrowym szlaku będzie świetną zabawą i niezapomnianą przygoda dla odwiedzających. Poza grą na początku i na końcu szlaku stanęły dwie wiaty interaktywne, służące rekreacji oraz elementy małej architektury przeznaczone do aktywności sportowych dla dzieci.

Edukacja poprzez zabawę to ważny element misji Trefla, który tym razem z gier planszowych, zabawek, puzzli i książek przeniesiony został w malownicze tereny Kaszub.

W ramach eventu z okazji otwarcia szlaku na uczestników będą czekać atrakcje:
- strefa gier i zabaw od Trefl
- tradycyjne kaszubskie aktywności sportowe przygotowane przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie
- spotkanie ze sportowcami Trefla Sopot i Trefl Gdańsk
- spotkanie z bohaterami serialu Rodzina Treflików (maskotki)
- przyrodnicze zabawy z Nadleśnictwem Lipusz
- spacer leśnym szlakiem i sadzenie szczepów ze zniszczonego przez nawałnicę pomnika przyrody "Tuszkowska Matka"
- Charytatywna loteria fantowa, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Lipusz
- lokalne przysmaki
- możliwość zwiedzenia wozu strażackiego

Życzymy udanej zabawy na szlaku!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.