• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zespół Liarman Trio - koncert muzyki hiszpańskiej.

Serdecznie zapraszamy 12 lipca o godz. 19.00 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na koncert zespołu LIARMAN Trio. pt.: KONCERT MUZYKI HISZPAŃSKIEJ.

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Koncert hiszpański to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę klasyczną z tradycyjnym flamenco. Kultura muzyczna Hiszpanii, jedna z najstarszych w Europie, emanuje energią, pasją i kolorami miłości oraz namiętności. Z tej mieszanki powstały różnorodne formy i style muzyczne, które zespół wykorzystuje, by zabrać nas w podróż od północy do południa Hiszpanii. Na koniec tej muzycznej wędrówki przekroczymy Atlantyk, by odwiedzić Meksyk i Argentynę.          
                                         
Wykonawcy:
Susana Raso (Galicia Hiszpania) śpiew, bandurria, tamburyn, kastaniety
Lidia Małyszek- flety proste, flet poprzeczny
Łukasz Gaszler -gitara 

W programie:
Recital muzyki hiszpańskiej: korzenie (Stare Pieśni Hiszpańskie), utwory hiszpańskich kompozytorów flamenco. autorskie kompozycje inspirowane muzyką andaluzyjską oraz piosenki z drugiej strony Atlantyku.

Muzyka z czasów napoleońskich (Fernanda Sora, Manuel Garcii), kompozycje z XX wieku na śpiew i gitarę (Federica Garcii Lorki) oraz piosenki z drugiej strony Atlantyku (z Meksyku, Kuby, Argentyny).
LIARMAN to grupa 3 muzyków połączonych wspólną pasją do muzyki. W swojej twórczości stawiają na granie na żywo (kontakt z publicznością). W ich repertuarze można usłyszeć utwory instrumentalne oraz wokalne śpiewane w kilku językach.

WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA
WSTĘP WOLNY

Opinie