• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Zerwany Kłos" (1 opinia)

W Gdyńskim Centrum Filmowym dnia 12 lutego 2017 r. o godz. 14.00 odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu "Zerwany Kłos". Film to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a jej ojca - Dariusz Kowalski.

gru 14

środa, godz. 17:30

bilety 36,90 zł
przedsprzedaż 25,90 - 33,90 zł
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.
W rolach głównych wystąpili m.in. Aleksandra Hejda (bł. Karolina Kózkówna) i Dariusz Kowalski (Jan Kózka). - Historia ojca Karoliny jest niezwykle dramatyczna. Było dla mnie wielkim wyzwaniem, żeby jakoś "dobrać się" do tej postaci, jakoś ją obronić... - mówi Dariusz Kowalski, który wcielił się w tę rolę, w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl - Jego zachowanie pozostaje tajemnicą. Zostawił przecież córkę w rękach sołdata, wiedząc, co ją może czekać. Wydawać by się mogło, że powinien bronić Karoliny za wszelką cenę. Z drugiej strony - w domu zostawił liczną rodzinę... Ten człowiek do końca życia zmagał się z wyrzutami sumienia - podkreśla Kowalski specyfikę swojej postaci.

Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  - Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej - podkreślają twórcy filmu z Fundacji Lux Veritatis.

Za dystrybucję kinową filmu odpowiada firma Kondrat - Media.

Trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ppFWwTtoecI

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  16 zł
 • Bilet ulgowy
  13 zł
bilet grupowy (10 os) 10 zł

Opinie (1)

 • Patriotyzm wypływa z serca i rozumu, i nie musi być bezkrytyczny - jak każda mądra miłość. Może mieć różne formy i nie ma nic wspólnego z wiarą, a tym bardziej religią, lub jej brakiem. Jak komuś trzeba elementarny szacunek do państwa i współobywateli do głowy wbijać poprzez ewangelię to to da tylko taki skutek jak wykucie materiału na pamięć z kolejnego przedmiotu i klepanie formułek, a nie daj borze sosnowy - fanatyzm.

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.