• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zero waste z niemowlakiem - Ziemiosfera na Eko Strefie Jarmarku

 • sobota, 13 sierpnia 2022, godz. 15:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Skwer Heweliusza
  Organizator: Ziemiosfera
 • Bilety
  wstęp wolny

Czy można żyć zero waste z niemowlakiem na pokładzie? Zapraszamy wszystkich rodziców na luźną pogadankę o zero waste z dzidzią, naturalnej pielęgnacji i tym jak można dbać o niemowlę i planetę jednocześnie. Podzielimy się naszymi doświadczeniami o tym jak ograniczać produkcję śmieci, co może Ci ułatwić życie i przynieść ogromne oszczędności w niekończącej się liście wydatków.

paź 7-8

piątek - sobota, godz. 10:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 8

sobota, godz. 12:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zaczniemy na scenie o 15:00, a potem zabierzemy was na trawkę czy leżak by luźno porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i zadać każde pytanie.   

P.S. Niemowlaki bardzo miło widziane! My też będziemy ze swoim.
Poza tym na Jarmarku - 13 i 14 sierpnia będzie nasze Ziemiosferowe stoisko!
Przyjdź i spróbuj zdrowych przekąsek BIO, zaopatrz się w zerowastowe akcesoria czy kosmetyki naturalne! A jeśli przyjdziesz z własnym opakowaniem dostaniesz zniżkę!

Kiedy? 13 sierpnia i 14 sierpnia 2022 r.
Gdzie? na skwerze Heweliusza w Śródmieściu Gdańska
Start: godz. 11:00-17:00
Wstęp? Darmowy!

A co poza tym będzie na Eko Strefie Jarmarku Św. Dominika? 

GDAŃSKA EKO STREFA to największe ekologiczne wydarzenie plenerowe z udziałem wszystkich jednostek miejskich realizujących swoje działania, projekty i kampanie na rzecz gospodarki odpadami, ochrony środowiska naturalnego, zrównoważonego rozwoju i aktywnego, zdrowego stylu życia!

Przyjdź baw się edukuj doświadczaj segreguj bądź eko!

W wypełnionej po brzegi atrakcjami Eko strefie, Miasto przewidziało całą masę niespodzianek, inspiracji i kompleksową edukację zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników wydarzenia -> to będzie Ekologiczny zawrót głowy!

Zaprezentowany zostanie cały wachlarz porad, możliwości, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczących sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów oraz świadomego i odpowiedzialnego postępowania z tymi które już powstały. Porozmawiamy o tym, jak nie marnować i dawać drugie życie przedmiotom, czy też jak ekologicznie się przemieszczać.

W programie m.in. ekologiczne warsztaty zero waste, podczas których będzie można wykonać praktyczne produkty dla siebie i zabrać je ze sobą do domu, występy Miejskiego Teatru Miniatura, który zaprezentuje edukacyjny spektakl dla dzieci Kierunek Ziemia, pokaz gotowania na żywo zero waste cooking czyli jak smacznie i zdrowo przygotować posiłek z resztek, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występy studio tańca Siemanko, poćwiczyć jogę, czy też po prostu odpocząć w strefie relaksu, przy spokojnej muzyce.

Zaproszone, znane blogerki opowiedzą nam o swoim stylu życia i o ciekawych rozwiązaniach zero waste, zastosowaniu ekologicznych gadżetów, natomiast przedsiębiorcy uzyskają eko porady, które będą mogli wdrożyć w życie w swoim biznesie. Ponad to dostępny będzie nasz punkt krawiecki, przy którym uszyjesz woreczek na owoce lub przyszyjesz naderwany guzik. Rodziców zapraszamy na relaks na świeżym powietrzu, a maluchów do wspólnej zabawy. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele gier, zabaw i quizów, a dzięki specjalistom od elektro mobilności dowiemy się więcej o śladzie węglowym i przejedziemy elektryczną hulajnogą. Będą też punkty z eko gadżetami i wiele więcej.

Podczas wydarzenia odsłonimy kulisy życia w idei zero waste i pokażemy, że wcale nie musi być ono trudne ani drogie! W dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu zmiana naszych nawyków może wydawać się trudna, jednak jest ona konieczna, aby poprawić sytuację naszej planety!

Naucz się, jak ograniczyć powstawanie odpadów w swoim domu i biznesie a także jak świadomie i odpowiedzialnie postępować z tymi, które już powstały!

Razem możemy zmienić świat - zacznijmy od Gdańska! #GdańskaEkoStrefa #CzysteMiastoGdańsk

Opinie