stat
PATRONAT

Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy (6 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, znany ze współpracy m.in. z Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland zaprasza 16 stycznia na niezwykły wieczór kolęd "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy". Jego gośćmi będą artyści polskiej sceny.Osiemnaście lat temu Zbigniew Preisner wydał "Moje Kolędy" - limitowaną edycję albumu z kolędami, przy realizacji której pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m.in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany". W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd. Wydawnictwu nadano tytuł. "Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg" z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Właśnie ten repertuar zostanie zaprezentowany podczas specjalnego wieczoru kolęd w Filharmonii Bałtyckiej.

- Początek przyszłego roku zapowiada się bardzo ciekawie. I choć jesteśmy w samym środku upalnego lata, już dzisiaj chciałbym zaprosić na prestiżowe i pełne refleksji wydarzenia, w trakcie których będzie można posłuchać niezwykłych kolęd, skomponowanych przez mistrza Zbigniewa Preisnera - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje w styczniu pięć koncertów "Zbigniew Preisner i przyjaciele. Stare i nowe kolędy".

W koncercie udział wezmą: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

- Posłuchajcie naszych wigilijnych refleksji. Jeżeli się wam spodobają, przekażcie je innym... Zapraszam - mówi Zbigniew Preisner.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Zbigniew Preisner jest członkiem Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Skomponował muzykę miedzy innymi do takich filmów jak: "Podwójne życie Weroniki", "Europa, Europa", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", trylogii "Trzy kolory", czy też telewizyjnego cyklu "Dekalog". W 1994 roku zdobył Cesara za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony". Cesara otrzymał też w 1995 roku za kompozycję do filmu Jeana Beckera "Elisa". W 1997 roku zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlińskim za "Wyspę przy ulicy Ptasiej". Trzykrotnie (1991, 1992, 1993) został uznany za Najwybitniejszego Kompozytora Muzyki Filmowej przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Los Angeles. Kilka razy był nominowany do Złotego Globu.

Bilety na to wydarzenie będzie można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik na terenie całego kraju.
Kup bilet
bilety 85-135 zł
Kup bilet

Kolędy Świata: TGD + Goście

sty 3

czwartek, godz. 19:00 - 20:30

Gdańsk,
bilety 99 - 129 zł
Kup bilet

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • kolędy i pastorałki , muzyka chóralna
  gru 15-16
  sobota - niedziela
  Sopot
  Mundus Cantat
 • kolędy i pastorałki , kiermasz , spotkanie
  gru 15
  sobota, g. 12:00 - 18:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Wigilia Oliwska

Najpopularniejsze imprezy

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni