stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zaspa Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zabiorą Cię na spacer szlakiem zaspiańskich murali, wprowadzą w tajniki realizacji 36 metrowych dzieł, podzielą się anegdotami związanymi z ich powstawaniem! Opowiedzą także o ponad 40 letniej historii osiedla, jego założeniach urbanistycznych oraz lotniczej przeszłości miejsca, gdzie do 1974 roku funkcjonowało najstarsze lotnisko na terenie dzisiejszej Polski. Spacerujcie z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami!

lis 20

sobota, godz. 10:00 - 12:00

Gdańsk
Wstęp wolny

w każdą środę (do 01.12), godz. 10:00 - 12:00

Więcej informacji: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052 (poniedziałek - piątek w godzinach 14.00 - 18.00)

Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Powstała w latach 70. i 80. XX wieku. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian oraz otwarte, zielone przestrzenie układające się w charakterystyczny "plaster miodu" są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł, które czynią Zaspę jednym z najciekawszych miejsc w Gdańsku. Dziś Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 59 wielkoformatowych murali, o różnorodnej tematyce - niektóre przedstawiają sławne postaci, historię oraz miasto Gdańsk, a inne stanowią swobodną interpretację tematów, z którymi artystki i artyści z całego świata mierzyli się podczas 8 edycji festiwalu Monumental Art, miłość to pokusa, wolność w czasach kryzysu, czy enigmatyczne oczekiwania i droga jest szczęściem.

Informacja o biletach

Z powodu pandemii obowiązują limity miejsc i zapisy na www.ikm.gda.pl/zapisy2021.
Osoby zapisane otrzymają informację o miejscu rozpoczęcia spaceru.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.