stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zalewski Śpiewa Niemena (21 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Krzysztof Zalewski w towarzystwie Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów, w wyjątkowym projekcie muzycznym ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, wystąpi 19 lipca w Operze Leśnej.

Relacja z imprezyKrzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce. Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Za album "Złoto" Zalewski otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017 a sama płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki "Miłość Miłość", pochodzącej z płyty, stał się przebojem z ogromną ilością odsłon (obecnie ok. 7mln). Kolejny singiel "Polsko" przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów - raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie sióstr Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte "Doloniedola" czy "Pielgrzym".

Skład zespołu:
Krzysztof Zalewski - wokal, gitara
Natalia i Paulina Przybysz - chórek
Jurek Zagórski - gitara
Tomasz Duda - saksofon, flet
Jarosław Jóźwik - instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński - bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusjaPrzeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40-60 zł
Bilety dostępne na stronie: www.trojmiastopl.interticket.pl/program/zalewski-spiewa-niemena-3715

Stacjonarnie:
- w kasie Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12, codziennie od 10.00 do 18.00;
- w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu, codziennie od 12.00 do 18.00
Dodaj zdjęcie

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop
  sty 22
  wtorek, g. 18.00
  Gdynia, Biblioteka z Pasją
  Jam Session

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni