• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zakupy z lepszej półki

Wydarzenie w ramach

W ramach Jarmarku Dominikańskiego zapraszamy do odwiedzenia nieco innej odsłony wydarzenia - Stacji Ekonomii Społecznej.

w każdą sobotę (do 27.08), godz. 10:00

Sopot,
wrz 10-11

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
To miejsce, gdzie będzie można nabyć przedmioty i pamiątki tworzone przez przedsiębiorców społecznych - fundacje, spółdzielnie socjalne i firmy, które działają non profit, ale próbują uczyć się ekonomizować swoje działania.

KTO SIĘ WYSTAWIA I CO MOŻNA KUPIĆ?

Fundacja Dobro Dobrem Wraca - fundacja wspiera rehabilitację osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci i młodzieży. Stanowisko z usługą masażu (20 min za 20 pln), rehabilitacja, kwantowy analizator - biorezonas magnetyczny oraz świeczki, kubki i wyroby z drewna.

Fundacja Kobiety Wędrowne - działa na rzecz budowania otwartych społeczności lokalnych i włączania imigrantek i imigrantów w ich życie ekonomiczne, społeczne i kulturalne. > stanowisko z wyrobami krawieckimi oraz dekoracyjnymi, artystycznymi wykonane własnoręcznie.

DODATKOWO - w niedzielę 04.08 bezpłatne warsztaty SZYCIA SZARAWARÓW.

Fundacja Nielada Historia - wsparcie organizacji pozarządowych w nauce marketingu oraz aktywizacja zawodowa osób oddalonych od rynku pracy. Jednym z projektów jest marka ZEROBAN, czyli akcesoria uszyte z niepotrzebnych banerów i innych materiałów reklamowych przez osoby zatrudnione w przedsiębiorstwa społecznych > stanowisko z torbami, plecakami, torbami plażowymi oraz drobnymi akcesorami (saszetki, piórniki, kosmetyczki) z banerów filmowych.

Fundacja Plaster - propaguje zdrowy styl życia > Stanowisko z towarami żywieniowymi z różnych stron świata przygotowane ze zdrowych produktów.

DODATKOWO - warsztat z przygotowania zdrowych sałatek warzywnych i owocowych - gotowanie i nauka.

Fundacja Sprawni Inaczej - od 1989 roku zajmuje się wsparciem osób niepełnosprawnych rehabilitacją zawodową, terapią, pracą i rzemiosłem oraz sztuką > Stanowisko ze sprzedażą wyrobów ceramicznych o wysokim poziomie artystycznym wykonanymi przez osoby niepełnosprawne.

MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana - działa na rzecz środowiska lokalnego (Nowego Portu), wykorzystując sztukę jako formę aktywności mieszkańców > stanowisko z wyrobami artystycznymi wykonanymi przez artystów oraz mieszkańców i mieszkanki z Nowego Portu.

KUPUJĄC WYROBY, PRODUKTY I USŁUGI ZE STACJI EKONOMII SPOŁECZNEJ WSPIERASZ INICJATYWY SPOŁECZNE!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.