stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zakopower i Joanna Kondrat - Głosy dla Hospicjów (1 opinia)

Fundacja Hospicyjna zaprasza na koncert z cyklu Głosy dla Hospicjów. W związku z 35-leciem powstania Domowego Hospicjum dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, a także 15-leciem działalności Fundacji Hospicyjnej wydarzenie będzie miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter. 13 października 2018 roku w Międzynarodowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej Polska Filharmonia Bałtycka wypełni się pięknymi brzmieniami dedykowanymi tym, którzy od lat pochylają się nad losem nieuleczalnie chorych i ich rodzin. Gwiazdami wieczoru będą zespół Zakopower i Joanna Kondrat.

Relacja z imprezy

ZAKOPOWER łączy podhalańskie nuty z nowoczesnym brzmieniem. Tradycyjne instrumentarium pięknie równoważy rockowym dźwiękiem gitary, mocnym uderzeniem sekcji rytmicznej czy jazzowej sekcji dętej. Interpretacje polskich folkowych brzmień muzycy prezentowali na całym świecie: w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podczas wizyty w Londynie zachwycili reporterów "The Times". Nagradzani na polskim rynku muzycznym: w 2007 Fryderykiem w kategorii Album roku Etno/Folk! za płytę Na siedem, w 2011 tytułem potrójnej platynowej płyty za album Boso, który w 2012 zdobył także trzy Fryderyki.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce
Wojciech Topa głos, skrzypce
Józef Chyc głos, basy podhalańskie
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe
Bartosz Nazaruk perkusja
Tomek Krawczyk gitara elektryczna
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

W pierwszej części koncertu wystąpi Joanna Kondrat: wokalistka, autorka tekstów i muzyki, której niezwykła wrażliwość i talent literacki zachwycają słuchaczy i krytyków muzycznych. Dotychczas nagrała dwa albumy autorskie: Samosie (2011) i Karma (2016). Jej utwory są pełne refleksji i poszukiwań. Zaangażowała się w walkę z przemocą wobec kobiet, tworząc cykl Niebieskich Koncertów i Niebieski Film, który jest narzędziem wspierającym pracę terapeutów Niebieskiej Linii. We współpracy z Filharmonią Łódzką tworzy projekt Chopin. Powroty, w którym prezentuje utwory na głos i fortepian, w jazzowych piosenkowych aranżacjach. Jej występ w cyklu Głosy dla Hospicjów będzie miał charakter recitalu, który uświetni wręczenie nagród z okazji jubileuszu 35-lecia Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Hospicyjna. Całkowity dochód z wydarzenia wesprze Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, które  otacza opieką blisko 800 pacjentów rocznie, zarówno w opiece domowej, jak i w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Głosy dla Hospicjów to cykl koncertów organizowanych przez hospicja w całej Polsce z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Od 15 lat rozpoczynają one kampanię Fundacji Hospicyjnej: "Hospicjum to też Życie", podejmującą różne aspekty opieki nad osobami u kresu życia.

Patronat honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Business Centre Club Loża Gdańska, Gdański Klub Biznesu, Pracodawcy Pomorza

Sponsorzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Mercedes-Benz Witman, Grafito, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Empik, TS PCB Techno Service S.A.

Partnerzy: Polska Filharmonia Bałtycka, Totalizator Sportowy, bilety24.pl, ticketmaster.pl

Patronat medialny: TVP3 Gdańsk, "Dziennik Bałtycki", Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, "Express Biznesu", "Prestiż. Magazyn Trójmiejski"

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 - 130 zł

Opinie (1)

  • ...

    Nie, dziękuję.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.