stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zagan Acoustic "Folk&Roll"

Jak bardzo ciekawe mogą okazać się inspiracje muzyką folkową? Czyswego rodzaju muzyczna "Cepelia" może być absorbująca? Odpowiedziąna te pytania jest z pewnością koncert kwartetu instrumentalnegoZagan Acoustic złożonego z absolwentów Akademii Muzycznej wGdańsku. Siedmiu polskich kompozytorów stworzyło z myślą o zespoleszereg wyjątkowych kompozycji. Zaczynem do ich powstania byłamuzyka ludowa z różnych regionów Polski i świata. Utwory tezarejestrowano na płycie "Folk & Roll' - część z nich usłyszymyna koncercie.

mar 12

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
lis'21 23

wtorek, godz. 20:00

bilety 149-229 zł
Kup bilet
Dopełnieniem programu będą m.in. "Ave Maria" Astora Piazzolli iautorskie kompozycje zespołu wśród nich "Minimalna muzyka"zawierająca cytat ze średniowiecznej sekwencji "Dies Irae" czy"Zima" będąca ukłonem w kierunku mistrza muzyki barokowej AntoniaVivaldiego.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
Zagan Acoustic w składzie: Paweł Zagańczyk - akordeon, Joachim Łuczak -skrzypce, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Jarosław Stokowski- kontrabas

FRAGMENTY MUZYKI DO WYSŁUCHANIA: http://acoustic.zagan.pl/pl/multimedia

FILM DO OBEJRZENIA:
https://www.youtube.com/watch?v=-L5ZN1cZZN8

ZAPOWIEDŹ NOWEGO ALBUMU:
https://www.youtube.com/watch?v=LKxyWpggG3Y

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowiinstrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swojeindywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całegokwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańskuz inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka - od któregonazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują sięgłównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały One nadebiutanckiej płycie zatytułowanej "3:1". Album nagranyzostał z pierwszym klarnecistą zespołu - przedwcześnie zmarłymJakubem Kubalą. Na początku 2015 roku ukazała się druga płyta"Folk&Roll" zawierająca utwory polskich kompozytorównapisane specjalnie z myślą o zespole. Muzykom towarzyszy na niejKrzesimir Dębski a krążek otrzymał szereg entuzjastycznychrecenzji. Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszeniezagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali na Litwie,Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołuprezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych itelewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, PolskieRadio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitnytwórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystałkompozycje Zagan Acoustic do swoich realizacji filmowych.Zaaranżowane zostały one również na orkiestrę kameralną. Muzycywystępowali wówczas w roli solistów z Polską Filharmonią Kameralnąpod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Na początku W maju 2015 rokuzespół otrzymał wyróżnienie za kunszt wykonawczy na festiwaluPolskiego Radia Nowa Tradycja.

Bilety w sprzedaży od poniedziałku 29.06. godz.12. U Muzyk'uff, Derdowskiego 9/11 Gdynia.
Cena - przedsprzedaż 20 pln, w dniu koncertu 30 pln.

Patronat medialny Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, radiojazz.fm, Slow life Food&Garden, gogdynia.pl, eratuszgdynia.pl, Kurier Gdyński i miastokultury.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • folk / etno / world
  gru 15
  wtorek, g. 19:00, 20:30
  Wydarzenie Online
  Biografie Gdańskie
 • folk / etno / world , blues , rock
  lut 15
  poniedziałek, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Asaf Avidan