• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zaduszki Muzyczne u Kapucynów

cze 2

niedziela, godz. 12:00

bilety 48-70 zł
ulgowy 27-48 zł
Kup bilet
Piątek, 07.11.2014:
godz. 18.30 - Nieszpory - poprowadzi kompozytor i muzyk Hubert Kowalski

koncerty w Trójmieście


Sobota, 8.11.2014:
godz. 18.00 - Msza święta - z udziałem chóru Nieboskłonni pod dyrekcją Huberta Kowalskiego

Niedziela, 09.11.2014:
godz. 17.00 - Koncert chóru Nieboskłonni, dyryguje Hubert Kowalski, z udziałem orkiestry. Gościnnie zagra Piotr Baron.


Hubert Kowalski:

- wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne. Kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Jego zainteresowania muzyczne rozwinęły się przez współpracę z wybitnymi muzykami takimi jak Marcin i Lidia Pospieszalscy, Joachim Mencel, Piotr Baron, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Cudzich. Od 1993 roku współtworzy zespół Deus Meus, z którym wykonuje współczesne gatunki muzyki rozrywkowej (nagrał z zespołem 5 płyt).

Fascynacja muzyką dawną zaowocowała współpracą z lutnistą Antonim Pilchem i zespołem Bractwo Lutni. Jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w ramach tego zespołu to połączenie muzyki wokalnej XVI i XVII w. z improwizacją jazzową, której podjął się Tomasz Stańko. Od 2003 roku współpracuje z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, z którym śpiewa pod batutą najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów. Zainteresowanie muzyką filmową, muzyką różnych epok i kultur oraz współczesną muzyką rozrywkową doprowadziło do tworzenia własnych kompozycji łączących style. Jako kompozytor ma w swoim dorobku Oratorium na Boże Narodzenie na chór, orkiestrę, solistów i sekcję rytmiczną (premiera Kraków 2007), Pasję wg Św. Jana na chór, orkiestrę, solistów i instrumenty perkusyjne (premiera Kraków 2008), musical Zazdrosna Miłość (jako współtwórca; premiera Kraków 2005), Misterium Przebaczenia na chór, orkiestrę symfoniczną, solistów i sekcję jazzową (premiera Legnica 2010), wiele piosenek podejmujących problemy współczesnego świata, m.in. "Podaruj czas", "Miłość trwa" - piosenki wspierające akcję 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego. Założył w 2007 roku orkiestrę ICON złożoną w głównej mierze ze studentów i absolwentów Krakowskiej Akademii Muzycznej. Wykonuje z nią własne kompozycje, muzykę filmową i rozrywkową (m.in. z grupą New Life M, Raz Dwa Trzy i Michałem Urbaniakiem). Prowadził projekty UrbSymphony (muzyka M. Urbaniaka) z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej oraz Misterium Przebaczenia z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej. W 2011 roku został zaproszony przez Jana Budziaszka do przygotowania i poprowadzenia orkiestry na największym na świecie otwartym koncercie uwielbienia - Jednego Serca Jednego Ducha - w Rzeszowie. Był producentem koncertu "Wracam do Was", który odbył się 1 maja 2011 roku na Krakowskim Rynku w związku z beatyfikacją Ojca Św. Jana Pawła II. Podczas produkcji współpracował z Kayah, Andrzejem Lampertem, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką, grupą Zakopower. Od kilku lat komponuje współczesne pieśni liturgiczne, przygotowuje nowe wokalno-instrumentalne opracowania pieśni stanowiących Tradycję Kościoła Katolickiego (jego opracowania zostały wykorzystane podczas spotkania Benedykta XVI z młodzieżą, w Krakowie w 2006 r.). Prowadzi liczne zajęcia warsztatowe w całym kraju, mające na celu podniesienie jakości muzyki religijnej wykonywanej podczas liturgii w polskich kościołach. Aranżuje i prowadzi rozmaite nagrania (płyty - "Z głębokości" i "Pro Life" - współczesne gatunki muzyczne; "Rosa Carmeli" - chorał gregoriański tradycji karmelitańskiej; "Oratorium o Św. Rafale Kalinowskim" - muzyka wokalnoinstrumentalna na chór i orkiestrę). Muzyka jest dla niego rzeczywistością wyrażającą najgłębsze uczucia i przeżycia, zdolną otwierać człowieka na prawdziwe Piękno.

Piotr Baron:

- Debiutował w 1977 r. W 1978 r. został wyróżniony jako solista na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1980 r. otrzymał drugą nagrodę na tym samym festiwalu. W 1984 r. wygrał solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastián \"Jazz Aldia\" w Hiszpanii. Współpracował z liczącymi się polskimi jazzmanami, takimi jak m.in.: Andrzej Cudzich, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Zbigniew Lewandowski, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski. Współpracował też z wieloma muzykami z Europy, m.in z: Bo Stiefem, Jasperem van \'t Hofem, w 1998 r. z European Broadcasting Union International Big Band w Sztokholmie (jako koncertmistrz i pierwszy saksofon altowy). Współpracował też ze znanymi muzykami z USA takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Roy Mc Curdy, John Hicks, Jon Meyer, Eddie Henderson, Marvin \"Smitty\" Smith, Carter Jefferson, Bobby Watson, Kei Akagi, Larry Koonse, Joe La Barbera, Charlie Shoemake, Mark Soskin, Kevin Hays, Billy Hart, Harvie Swartz, David Friesen, Larry Koonse, Clarence Seay, Ed Schuller, John Betsch, Ishmael \"Wadada\" Leo Smith, Ronnie Burrage, Greg Bandy, Malcolm Pinson, Skip Hadden, Darek \"Oles\" Oleszkiewicz, Wayne Bartlett, Carlos Johnson i Karen Edwards. Nagrał dotąd ponad 60 płyt długogrających (m.in. z Artem Farmerem, Eddiem Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem. Twórca siedmiu autorskich przedsięwzięć: Take One(1995), Tango (1996), Blue Rain (1997), Bogurodzica (2000),Reference (2004) - album nagrany w Nowym Jorku oraz Salve Regina (2007) - płyta nagrana w Pasadenie, na której obok Piotra grają Amerykanie: Ishmael \"Wadada\" Leo Smith - trąbka, Darek \"Oles\" Oleszkiewicz - kontrabas i Marvin \"Smitty\" Smith - perkusja. Kolejnym albumem jest Sanctus, Sanctus, Sanctus (2008), nagrany w listopadzie 2007 wraz z Michałem Tokajem, Michałem Barańskim, Łukaszem Żytą oraz specjalnymi gośćmi: Natalią Niemen, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Wojtasikiem i Tomasem Celis Sanchezem. Traveling Birds Quintet (2001).

Od 1988 występuje okazjonalnie z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi prowadzonymi przez Jacka Niedzielę, Jana Walczyńskiego i Bohdana Jarmołowicza w repertuarze jazzowym, rozrywkowym, a także poważnym - współczesnym. Był solistą (saksofon sopranowy) poematu symfonicznego Sceny z Macondo autorstwa Jacka Niedzieli. Razem z Piotrem Wojtasikiem był solistą (saksofon tenorowy i klarnet basowy) cyklu Monady autorstwa Cezarego Duchnowskiego. Był współzałożycielem zespołu Traveling Birds Quintet (Baron/Wojtasik/Oleszkiewicz/Stankiewicz/Konrad). Obecnie jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi (m.in. Piotr Wojtasik Group, Jaromir Honzak Quartet East).

Opinie