Impreza już się odbyła

Zaczytani - zbiórka książek i wspólne czytanie z Wojciechem Mazolewskim (1 opinia)

Forum Gdańsk debiutuje w ogólnopolskiej akcji społecznej organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. W ramach wydarzenia prowadzona jest zbiórka książek, które zasilą biblioteki w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy społecznej, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz centrach aktywności lokalnej. Przedsięwzięciu towarzyszy wystawa "Zaczytanych Ławek", czyli mebli w kształcie otwartych książek.

- W ramach partnerstwa lokalnego organizujemy zbiórkę książek, które przekazane zostaną do szpitali. Forum Gdańsk będzie jednym z trzech miejsc w Polsce, na terenie którego odbędzie się Wielki Happening Zaczytanych Ławek. Tego dnia będziemy wspólnie czytać i dyskutować - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. I dodaje: - Zapraszam do oddawania książek w dobrym stanie technicznym. Książki zbierane będą w Punkcie Informacyjnym na pierwszym piętrze.

Wyjątkowy zasięg

Tegoroczna, piąta edycja zbiórki obejmuje ponad 300 punktów w 74 miastach na terenie Polski. Do akcji włączyło się ponad 500 placówek oświatowych. Zbiórka potrwa do 26 maja. - Projekt Zaczytanych to jedna z najciekawszych inicjatyw społecznych, z którymi miałam do czynienia. To naprawdę ważne aby dzieci w szpitalach mogły liczyć na wsparcie. Czytanie to jedna z form radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Z książek dzieci dowiadują się wiele o emocjach i uczuciach, a także uczą się w jaki sposób radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Bardzo się cieszę, że wiele dzieci otrzymuje wsparcie cudownych bohaterów literackich: Elmera, Martynki, Nusi czy Tupcia Chrupci no i oczywiście od Zaczytanych - powiedziała Katarzyna Pakosińska - Ambasadorka Zaczytanych.

Dotychczas zebrano ponad 1 170 152 książki w 2 131 punktach na terenie Polski. Powstało 880 zaczytanych bibliotek.

Wystawa Zaczytanych Ławek

Na dziedzińcu Forum Gdańsk znajduje się wystawa mebli w kształcie otwartych książek. 10 ławek zdobi przestrzeń miejską, część z nich malowano ręcznie. Te dzieła sztuki przyciągają wzrok i inspirują. Każda ławka posiada niepowtarzalny wzór oraz wyjątkową nazwę na przykład Ławka Spełnionego Twórcy, Ławka Odwagi, Ławka Pstryk, Ławka Sowy Mądrej Głowy i inne. Ambasadorami ławek są między innymi Andrzej Mleczko, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Małgorzata Ostrowska, Anna Dereszowska, Katarzyna Pakosińka oraz Michał Rusinek.

Wielki Happening
18 maja w Forum Gdańsk odbędzie się widowiskowe czytanie książek połączone z interaktywnym teatrzykiem dla dzieci. Organizowane będą wydarzenia czytelnicze, szkolenia z zakresu komunikacji bez przemocy oraz terapeutycznych elementów literatury. Pomaganie jest proste. Wystarczy przejrzeć domową bibliotekę

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • teatr dla dzieci , wystawa
    gru'19 7-15.09
    g. 10:00 - 16:00
    Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
    Dwa światy