stat
Impreza już się odbyła

Zaczytani w Gdańsku. Promocja książki i czytelnictwa.

Śladem gdańskich tajemnic

w każdą sobotę (od 23.02 do 30.11.2019), godz. 11.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kto czyta, nie błądzi.
Już we wrześniu przed Wami trzecia odsłona projektu pt. (Za)czytani w Gdańsku. W dniach 26 - 27 września Fundacja Gdańska oraz Miasto Gdańsk zaprasza wszystkich serdecznie na Długi Targ i Zielony Most, gdzie czekać będzie na Was moc atrakcji związanych z książkami i czytaniem. W programie przewidziane zostały m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, kiermasz książek oraz spotkania z gdańskimi autorami. Każdy chętny będzie mógł również odczytać fragment ulubionej książki w specjalnie przygotowanej "Zaczytanej Altanie". W programie również warsztaty literackie dla dzieci, gra miejska oraz po raz pierwszy w Gdańsku - Próba Ustanowienia Rekordu Polski w czytaniu na głos fragmentu dzieła Güntera Grassa pt. "Blaszany bębenek"!

Miejsce: Długi Targ i Zielony Most.
Czas: zaczynamy o 11.00 i czytamy aż do 17.00.

Dlaczego?: Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika. Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Czego mogą spodziewać się osoby, które zdecydują się nas odwiedzić?
Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla wszystkich zainteresowanych:

1. Kiermasz książek - zaplanowany na weekend 20i 21 września. Każdy wielbiciel książek i nie tylko, będzie miał okazję nabyć publikacje wydane przez gdańskie wydawnictwa. Podczas kiermaszu zagości u nas ok. 10 - 15 gdańskich wydawnictw, w tym: Oficyna Gdańska, Wydawnictwo Wiatr od Morza, czy wydawnictwo Matras.
2. Silent Book- w specjalnie przygotowanej strefie Silent Book uczestnicy projektu będą mogli doświadczyć unikatowego przeżycia - w specjalnych, bezprzewodowych słuchawkach będzie można odtworzyć sobie fragmenty różnych audiobooków. Doświadczenie to ma uświadomić uczestnikom, że książki można zarówno czytać, jak i słuchać. Zostaną przygotowane dwa rodzaje zestawów - dla dorosłych oraz dla dzieci.
3. Autobusowa czytelnia - jak wiadomo podczas długich tras najlepiej umilić sobie czas dobrą książką, a że podczas naszego Weekendu z książką, dobrych publikacji nie zabraknie, postanowiliśmy urozmaicić wszystkim weekend autobusową czytelnią z prawdziwego zdarzenia, w której nie tylko będzie można przystanąć i poczytać dobrą książkę, ale taką książką będzie można również się wymienić. W autobusowej czytelni zostanie przygotowana strefa bookcrossingu. Bookcrossing to nic innego, jak wymiana książek: Ty zostawiasz swoją w zamian za inną, dostępną na miejscu i to całkowicie bezpłatnie.
4. Spotkania z autorami - dla wszystkich książkowych smakoszy organizatorzy przygotowali coś zupełnie wyjątkowego - spotkania z gdańskimi autorami. Wśród nazwisk znajdują się takie znakomitości, jak: Waldemar Nocny, Emma Popik, czy Barbara Piórkowska.
5. Zaczytana Altana - czytanie na głos to sposób na ćwiczenie koncentracji i uwagi. Dodatkowe modulowanie głosu podnosi wartości książki wśród słuchaczy; książka staje się ciekawsza. Podczas Weekendu z książką każdy zainteresowany będzie mógł przeczytać fragment swojej ulubionej publikacji w specjalnie przygotowanej Zaczytanej Altanie, która stanie na Długim Targu.
6. Próba Ustanowienia Rekordu Polski w czytaniu fragmentu dzieła Güntera Grassa - po raz pierwszy w Gdańsku wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję wziąć udział w Próbie Ustanowienia Rekordu Polski w czytaniu fragmentu dzieła Güntera Grassa pt. " Blaszany bębenek". Próba odbędzie się w niedzielę, 27 września na Długim Targu vis a vis Zaczytanej Altany. Zbiórka w celu odebrania wydrukowanych fragmentów o godzinie 11.30. Niech wszyscy gdańszczanie przyłączą się do ustanowienia rekordu! Zapraszamy!
7. Spacery śladami książek - nic tak dobrze nie wpływa na adaptację wiedzy, jak piękne otoczenie i ciekawy przewodnik, a wszystkiego tego można doświadczyć podczas uczestnictwa w spacerach poświęconym książkom gdańskim i o Gdańsku. Spacery odbędą się w ciągu dwóch dni wydarzenia (26-27.09) w godzinach: 11.00, 12.15 oraz 13.30. Tegorocznym przewodnikiem będzie Aleksander Masłowski. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni