stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zaćmienie Słońca na żywo

Obejrzyj z nami niesamowite zjawisko! Częściowe zaćmienie Słońca nastąpi w czwartek, 10 czerwca, kiedy Księżyc przejdzie między Ziemią a Słońcem, a tym samym częściowo zasłoni tarczę naszej życiodajnej gwiazdy, co będziemy mogli podziwiać również w Polsce.

Na naszym kanale YouTube będziemy transmitować zaćmienie dzięki uprzejmości partnerów - Obserwatorium Astronomicznego im. prof. Roberta Głębockiego GSA w Gdańsku oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.

Przez cały czas transmisji, w godzinach 11:30-14:00, będą je na żywo komentować eksperci z partnerskich obserwatoriów oraz astronom Hevelianum.

Osoby, które w tym czasie pojawią się na Górze Gradowej, będą mogły spojrzeć na zaćmienie przez teleskop, który specjalnie na tę okazję zostanie ustawiony na głównym placu.

Pamiętaj - nigdy nie oglądaj Słońca przez zwykły teleskop, to niebezpieczne, można nawet stracić wzrok! Przyjdź do nas i obejrzyj Słońce bezpiecznie przez specjalny teleskop przeznaczony tylko do obserwacji Słońca.

Trzymajcie kciuki za pogodę!


Cała przyjemność w odkrywaniu!


Artur Lemański i 30 innych znajomych lubią to

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.