• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rodzinne Spacery po Dolnym Mieście | Co trzeszczy w trzcinie?

Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki lokalnych wędrówek na Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście - Co trzeszczy w trzcinie?

UWAGA - specyfikacja spaceru wymaga porannej godziny. Ptaki są aktywne o tej porze

ilość miejsc ograniczona
zbiórka o godz. 8.00 pod wejściem do CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście
zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl
nazwiska prowadzących: Ewelina Sobańska i Piotr Kamont
kategoria wiekowa: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy

Po dzielnicy oprowadzać będą Opowiadacze Historii i ich goście - entuzjaści dzielnicy, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Opowiedzą o terenach zielonych i ornitologicznych aspektach dzielnicy, o wędrówkach i miejscach odpoczynku rzadkich gatunków ptaków, które upodobały sobie szczególnie Opływ Motławy.

Dzięki rewitalizacji Dolne Miasto zyskuje nowych mieszkańców, a sama dzielnica zmienia się tu i teraz. Tym samym, ciągła potrzeba poznawania od nowa tego miejsca jest wciąż żywa. Lokalne wędrówki przybliżą spacerowiczom temat architektury i przyrody Dolnego Miasta, zabierając w sentymentalną podróż do rodzinnego domu. Uczestnicy i uczestniczki pobudzą swoją tożsamość lokalną i poczucie przynależność do dzielnicy.

Projekt realizowany w zakresie zadania "Dolne Miasto. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku", dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.