stat
PATRONAT

Yasmin Levy (2 opinie)

 • wtorek, 9 lutego, godz. 20:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  119-199
  Kup bilet

Yasmin Levy to artystka, która w swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Zmiana terminów koncertów Yasmin Levy

jazz - koncerty w Trójmieście


Już debiutancki album Yasmin Levy ("Romance & Yasmin") wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Artystka nagrała sześć albumów i jak sama o sobie mówi "nie jestem tylko wykonawczynią pieśni w języku ladino, jestem pieśniarką world music, która śpiewa także we współczesnym języku hiszpańskim i sięga po brzmienia, które ją zachwycają. To już nie tylko ladino, ale także flamenco, tango, muzyka Bliskiego Wschodu."

Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach m.in.: WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie, a także w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek była kilkukrotnie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza i Buika.
Kup bilet

w każdą środę (do 31.12), godz. 20:00

Gdynia,
Wstęp wolny
lut 27

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 79 - 129 zł
Kup bilet

Opinie (2)

 • To nie uszczypliwość, ale lekcja historii.

  W średniowieczu Hiszpanie wygonili Żydów, więc coś się tu kupy nie trzyma. Wiecie: ...,,złe słowo Żyda przeciwko złemu słowu Hiszpana''... czy jakoś tak?

  • 3 0

 • Byłem w zeszłym roku.

  Nie powtórzyłbym tego.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.