stat
PATRONAT

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (21 opinii)

 • niedziela, 8 stycznia 2012
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  wstęp wolny

Już 8 stycznia 2012 r. po raz dwudziesty w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcji tej aktywnie uczestniczyć będzie Trójmiasto. Tegoroczny finał przebiega pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko" a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Największa impreza orkiestrowa w naszym regionie odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku. To stąd przy udziale gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej będziemy pokazywać całej Polsce jak bawi się i pomaga ratować dzieci Gdańsk. Od godz. 14.00 do 21.00 na scenie zgrają topowe zespoły polskiej muzyki i nie tylko.Na ulice Gdańska wyjdzie 1000 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. Wszystko po to, aby kolejny raz udowodnić, że potrafimy i lubimy pomagać osobom potrzebującym. W Teatrze Wyżebrze zostanie zlokalizowany Gdański sztab wolontariuszy w ramach, którego będzie prowadzona integracja wolontariuszy, możliwość rozliczania puszek oraz studio telewizyjne.

Oprócz muzyki nie zabraknie innych atrakcji. Każdy będzie mógł wziąć udział w loterii, wylicytować w aukcji ciekawe gadżety i pamiątki orkiestrowe. Lokalne imprezy oprócz Gdańska odbędą się też w Gdyni i w Sopocie.

www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry
www.gdanskdlaorkiestry.pl

GDAŃSK

Koncert - Gdańsk dla Orkiestry
uż po raz dwudziesty w niedzielę 8 stycznia 2012 roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego Finału WOŚP zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W...

ZKM zagra z Orkiestrą
Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego oraz gdański ZKM także grają z Orkiestrą.
W dzień Finału na torach tramwajowych będzie można zobaczyć, a także przejechać się trzema zabytkowymi tramwajami typu N, 105N i 102.

Finał WOŚP w Loopy's World
Zapraszamy w niedzielę 08.01.2012 do Loopy's World - przez cały całą niedzielę w Loopy's World również będzie można wrzucić do puszki z czerwonym serduszkiem "dar serca" - a przy okazji wziąć udział w loterii fantowej.

My też gramy dla dzieciaków
7. Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym dniu będzie można skorzystać z porady specjalistów: chirurga, laryngologa, urologa, ortopedy, ginekologa, okulisty, neurologa i radiologa ( wykonuje badanie manograficzne, usg tarczycy , usg piersi, usg...

Bystrek gra z orkiestrą
Kowalstwo Artystyczne Bystrek, jak co roku ma zaszczyt zaprosić do swojej Pracowni Kowalskiej, gdzie odbędą się pokazy kucia. Będzie można zobaczyć kowala podczas pracy, jak i samemu spróbować swoich sił w tym już ginącym zawodzie.

TwojRobot.pl
W Galerii Bałtyckiej odbędą się warsztaty budowy i programowania robotów .Będą prowadzone w 30 minutowych cyklach, w grupach maksymalnie 12-osobowych. Chętne dzieci będą budować roboty przy użyciu zestawów klocków Lego Mindstorms, a później na komputerach będą programować. Pierwszy cykl zajęć...

WOŚP w Medyku
W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się koncert, na którym zagrają zespoły Darvin, State Urge, Sweet, Bitter and Sour, Gówno

WOŚP na Wyspie Skarbów
"Wyspa Skarbów" podobnie jak w latach poprzednich będzie brać czynny udział w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serduszko do puszki "-Kuźnia Wodna 2012 r.
Tak jak w latach poprzednim tak i teraz akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: "Serce kowala". Będziemy kwestowali przy akompaniamencie młota...

Zagraj z Orkiestrą, idź do fryzjera!
Wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można na wiele sposobów - z pewnością jednym z najprzyjemniejszych jest wizyta u fryzjera! Gdańskie salony: Welkom, przy ul. Grunwaldzkiej 82 oraz Hair Gallery, przy ul. Grobla I 13, zagrają w tym roku razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Można przyjść,...

Zagraj z Orkiestrą, idź do fryzjera!
Wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można na wiele sposobów - z pewnością jednym z najprzyjemniejszych jest wizyta u fryzjera! Gdańskie salony: Welkom, przy ul. Grunwaldzkiej 82 oraz Hair Gallery, przy ul. Grobla I 13, zagrają w tym roku razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka.

WOŚP - zbiórka krwi
Z okazji zbliżającej się zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 8 stycznia, Krewniacy Club Trójmiasto we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku organizuje zbiórkę krwi.

Orkiestra gra w Manhattanie
Licytacja albumów znanego fotografika Macieja Kosycarza prowadzona przez samego autora, koncert gdańskiej piosenkarki Niki Boon, występy artystyczne uczniów, wspólne kolędowanie oraz pokazy taneczne - to tylko niektóre atrakcje, jakie odbędą się w gdańskim Manhattanie z okazji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


GDYNIA

XX WOŚP - In Gremio
W programie m. in.: kiermasz rozmaitości (na którym m.in. pamiątki WOŚP) i loteria fantowa (każdy los wygrywa!), prezentacja budowy i wyposażenia jachtu, konkurs węzłów żeglarskich, pokaz ratownictwa medycznego oraz techniki udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy - maski karnawałowe,...

XX WOŚP - Pokazy motoryzacyjne i paramilitarne
W programie m.in.: Zawody Motocrossowe na Plaży Miejskiej o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni, Desant Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA, pokazy paralotniowe, przejażdżki samochodami terenowymi, pojazdami militarnymi i quadami, pokazy jazdy na motocyklach trialowych i motocrossowych,...

XX WOŚP na Bulwarze Nadmorskim
Orkiestrowa Kąpiel 50 Morsów na gdyńskiej plaży o godz. 15:00. Przejażdżki po centrum bibobusem i policyjnym polonezem z okresu PRL.
Pokaz samoobrony i prezentacja broni oddziału operacyjno-desantowego

XX WOŚP w YMCA
Koncerty, Pokazy taneczne i sztuk walki

Orkiestrowy Kiermasz Rozmaitości
Stoisko z Herbatą z oferty Czas na Herbatę,stoisko z grzańcem, gorącą zupą i ryżem rozmaitości, naturalne wyciskane soki z owoców, ciasta domowe, chleb ze smalcem, oscypek, naturalny kwas chlebowy, gadżety pirackie i żeglarskie, naturalna medycyna, kamienie szczęścia, i inny asortyment związany...

WOŚP - Gdynia w Orkiestrze
8 stycznia 2012 r. po raz dwudziesty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

WOŚP - koncert
Impreza w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dokładnie - jej jubileuszowej dwudziestej edycji. Gramy z pompą! Zbieramy fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

WOŚP w Teatrze Miejskim
Sztab przy Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26

WOŚP w Experymencie
W tym roku, razem z naszymi Gośćmi, będziemy zbierać pieniądze na zakup najno-wocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Podczas XX Finału WOŚP wstęp do Centrum Nauki EXPERYMENT jest bezpłatny, jednak na odwiedzających będzie czekać największa w Trójmieście puszka WOŚP - lejek grawitacyjny !

Marynarka Wojenna w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Rejsy fregatą rakietową, okrętem transportowo-minowym, lot samolotem "Bryza" oraz lot symulatorem samolotu "Bryza" - to cztery specjalne aukcje, które przygotowała Marynarka Wojenna w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marynarze grają "z pompą" razem z XX Finałem WOŚP wzdłuż całego polskiego wybrzeża, od Gdyni do Świnoujścia.

SOPOT

Sopot gra z Orkiestrą
Sopocka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy gra z taką pompą!
Plac Przyjaciół Sopotu 8 stycznia zmieni się w scenę koncertową, na której od godz. 11.00 wystąpią tacy artyści jak:

Versalka gra dla Orkiestry
Sopocka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy gra z taką pompą!
W klubie Versalka od godz. 13.00 wystąpią ABARET LIMO, TOMEK LIPIŃSKI, AGNIESZKA RASSALSKA w projekcie ICY HOT, JAGODA JAGSON

Pensjonat Vema gra dla Orkiestry
Pensjonat Vema zaprasza zmarzniętych sopocian do pieczenia dzika i konsumpcji bigosu, a pan mgr. Szczepański, dyrektor planetarium w Gdyni, wraz ze swoimi studentami zapraszają do wspólnego oglądania gwiazd przez profesjonalne lunety.

Unique dla dzieci gra z Orkiestrą
Klub Unique przy wsparciu firmy Loopy's World z Gdańska oferują tego wyjątkowego dnia profesjonalną opiekę dla najmłodszych, podczas kiedy ich rodzice będą mogli znaleźć chwilę dla siebie. Również w tym samym miejscu firma Bayer otworzy swój Punkt Badania Cukrzycy. Dzięki nim dowiecie się więcej...

XX WOŚP - Śpiewający aktorzy
Z okazji XX edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pomysłodalnia, stowarzyszenie In gremio we współpracy z Teatrem Wybrzeże przygotowują się do wielkiego, muzycznego wydarzenia na Scenie Kameralnej w Sopocie. Odpalamy w najbliższą niedzielę, 8 stycznia!

Orkiestrowe afterparty w Sfinksie
Od godz. 21 sopocki klub Sfinks700 zaprasza na oficjalne klubowe "WOŚP After Party"! Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi zaangażowanych w akcje - również tam będziecie mieć okazję wesprzeć tegoroczną WOŚP! Zagrają wszyscy najlepsi trójmiejscy didżeje!

Przeczytaj także

Opinie (21) 2 zablokowane

 • AFROMENTAL!

  ZAPROŚCIE AFROMENTAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 9 22

 • Afromental!? Metallice!!!!!!! ;]

  • 22 0

 • WOŚP 2012 - Kuźnia Wodna

  http://rozrywka.trojmiasto.pl/WOSP-2012-Kuznia-Wodna-imp257371.html

  • 2 1

 • wspieram WOŚP

  specjalnie dla WOŚP zrobiłem akcję http://www.facebook.pl

  • 0 3

 • Niech sobie ludzie mówią co chcą (1)

  Jurek jesteś gościem!!!
  - kij, że jakieś tam pieniądze idą na cele fundacji i ludzie mają Ci to za złe,
  - kij, że ludzie wkurzają się na Ciebie za Woodstock,
  - kij z ludźmi z RM i od ojca dyr.,
  Życzę zdrowia i powodzenia, mimo, że każdy Polak jak typowy maruda będzie o Tobie mówił źle, a Ty to wszystko zacząłeś i ciągniesz już to 20lat. BRAWO!!!
  Sie Ma!

  • 54 5

  • Nie każdy Polak będzie mówił źle....

   • 1 0

 • Pokaz walk średniowiecznych w Kuźni Wodnej

  W zeszłym roku tak to wyglądało: http://www.youtube.com/watch?v=UaBSenPbGmc w tym będzie nas dwa razy więcej!

  • 3 0

 • Nie będzie światełka do nieba ???

  • 2 1

 • Gdzie można znaleźć rozkład jazdy zabytkowych tramwajów?

  Na stronie PSSTM ani ZKM jeszcze nie ma niestety.

  A program jest okiej. Byle tylko fajerwerki były widoczne, nie jak w zeszłym roku.

  • 2 0

 • AKADEMIA MORSKA W GDYNI NA WOŚP :)

  AM, jak zwykle bierze udział w WOŚP :)
  Na tej stronie można się dowiedzieć więcej szczegółów:
  http://www.am.gdynia.pl/text/102-103_pl.php

  • 3 2

 • "W Teatrze Wyżebrze zostanie zlokalizowany..."

  "W Teatrze Wyżebrze zostanie zlokalizowany..." tak, teatr wyżebrze dużo pieniędzy :D

  • 4 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.