• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIX Festiwal Smaków Food Trucków

Jesteście znużeni domową codziennością? Możecie to zmienić. Jest ku temu wyjątkowa okazja - Festiwal Smaków Food Trucków wraca na dziedziniec Forum Gdańsk. Warto przyjść i spróbować przepysznych dań z różnych zakątków świata.

Już 29 i 30 maja odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków na dziedzińcu Forum Gdańsk. To wydarzenie podczas, którego uczestnicy wydarzenia przeniosą się w podróż kulinarną odkrywając smaki Meksyku, Gruzji, Chin czy Hiszpanii. Mobilne restauracje zaskoczą okolicznościowym menu.

Nadejście wiosny to doskonały czas, by przywrócić wszystko do życia. Gdy rozkwitają łaki, food trucki wyjeżdżają w trasę.To ten moment, gdy ponownie będzie można rozkoszować się smakiem hiszpańskich churrosów, soczystych burgerów, pikantnych tacos czy aromatycznych chinkali. 
Jak co roku, organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Zespoły kulinarne biorące udział w Festiwalu Smaków Food Trucków przygotowują posiłki z pasją, dbając o detale. Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów. 

Jeśli jesteście spragnieni typowej streetfoodowej kuchni, to doskonale, bo na pewno nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach, belgijskich frytek czy tradycyjnych zapiekanek. Jeśli jednak macie ochotę także na kuchnie z odległych zakątków świata to Wasze podniebienia zadowolą azjatyckie bułeczki baozi, węgierskie langosze, meksykańskie quesadille i tajskie wrapy. To nie wszystko! Po solidnym posiłku, obowiązkowo nadchodzi czas na deser! Churros z cukrem pudrem, owoce w czekoladzie i ciastka kominkowe - tych pozycji, nie zabraknie w karcie podczas wydarzenia.

Ze względu na panującą pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy wydarzenia czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie dołączcie do strony wydarzenia, na której znajdziecie więcej informacji o wystawcach, zasadach bezpieczeństwa oraz wyjątkowo smacznych konkursach!


29-30 maja w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)

Organizatorzy:
Festiwal Smaków Food Trucków
Forum Gdańsk

Partner:
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Trojmiasto.pl
Radio ESKA
Gdańsk.pl
Visit Gdańsk

Partner kulinarny:
Dusiowa Kuchnia

Opinie