• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych (1 opinia)

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji serdecznie zaprasza do udziału w XI Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w dniu 8 września 2013 roku, w godzinach 12:00 - 16:00 na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim Molo. Spotkanie, którego celem jest umacnianie świadomości społecznej opartej na społecznej aktywności i idei samopomocy stanowi doskonałą okazję do poznania efektów pracy organizacji i instytucji działających na rzecz mieszkańców Sopotu.

10 września - 23 października 2023

Trójmiasto
Wstęp wolny
Wydarzenie to także element włączania członków społeczności lokalnej w życie swojego Miasta oraz szansa na budowanie i tworzenie społecznych relacji, wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za miejsce i jakość życia w swojej społeczności lokalnej.

Rokrocznie staramy się także, aby nasze jesienne spotkanie odpowiadało na potrzebę współpracy, wymiany informacji i dzielenia się doświadczeniami.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Podczas wydarzenia polecamy Państwa uwadze stoisko Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, które na co dzień stara się wspierać rozwój Państwa organizacji w różnych obszarach działalności.

Podczas XI Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych odbywać się będą:
- Targi Organizacji Pozarządowych - TOP 2013,
- wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopockie Serce" dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców,
- koncerty, pokazy, kiermasze rozmaitości, warsztaty artystyczne, zawody sportowe, konkursy.

Tradycyjnie rozpoczęcie wydarzenia poprzedzi Parada Organizacji Pozarządowych, która o godz. 11:30 ruszy z przed Kościoła p.w. św. Jerzego i przejdzie ulicą Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego, aby tam uroczyście otworzyć XI Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych.

PROGRAM:

11:30
Sopocka Parada Pozarządowa - rozpoczęcie festynu poprzedzi kolorowy korowód, który w towarzystwie Grupy Rodrigez i Przyjaciele ruszy sprzed Kościoła p.w. św. Jerzego i przejdzie ulicą Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego

12:00
Uroczyste rozpoczęcia festynu
Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopockie Serce" dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców
Muszla koncertowa na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo

12:00 - 16:00
Targi Organizacji Pozarządowych - oferta informacyjno - promocyjna organizacji pozarządowych oraz instytucji

13:00
Koncert zespołu Cafe Y Son
Zespół wykonuje najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki latynoskiej, prezentując różnorodność stylów latino: od muzyki meksykańskich mariachi, przez kolumbijską cumbę, kubańską salsę aż po hiszpańskie flamenco.W trakcie imprezy - ciągle i niepowtarzalnie:

Strefa społeczna:
punkt aktywności obywatelskiej: porady prawne i księgowe w zakresie funkcjonowania organizacji, doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy, podejmowania aktywności wolontarystycznej oraz inicjatywy lokalnej (Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych)
www.scop.sopot.pl

Strefa edukacyjna
głośne czytanie bajek (Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie), kurs robienia balonowych zwierzątek (Fundacja "Dr Clown"), pokazy psich sztuczek (Pomorska Fundacja "Rottka")

Strefa promocji zdrowia
akcja poboru krwi, rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy ratownictwa medycznego, masaż klasyczny, (Europejska Fundacja KrewAktywni), badania i porady diagnostyczne (Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, Polskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego)

Strefa artystyczna

plenerowe warsztaty sztuk różnych: ceramiczne, manualne, lalkarskie, breakdance (Stowarzyszenie "Meander"), pokazy taneczne i wokalne (Stowarzyszenie "Sopocki Dom"), liczne quizy (Ptaki Polskie, Sopocki Klub Lekkoatletyczny)

Strefa sportowa
pokazy szermierki japońskiej (Sopocki Klub Kendo), turniej szachowy, pokazy lekkoatletyczne (Sopocki Klub Lekkoatletyczny), pokazy fitness, pokazy treningu siłowego, pokazy strongman (Sopockie Stowarzyszenie Kulturystki i Rekreacji), wystawa samochodów sportowych (Automobilklub ORSKI)

Strefa gastronomiczna
kawiarenki pozarządowe

Organizatorem Festynu jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji
Współpraca: Kąpielisko Morskie, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Sopot, Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Realizacja przedsięwzięcia przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Partnerzy: Outdoor3Miasto, Trójmiejski Park Krajobrazowy, Klub Atelier.
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl
Sponsor Festynu: Grupa ENERGA


Opinie (1)

  • I fajnie.

    No proszę, wakacje się skończyły a Sopot i tak potrafi przyciągnąć ludzi. A ja się martwiłam że nie znajdę niczego ciekawego na wypad z dzieckiem (dodam że z ponurego Gdańska).

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.