stat
Impreza już się odbyła

X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia Gdańsk Wrzeszcz

Zapraszamy na koncert wieńczący przesłuchania X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO

lis 28-1.12

niedziela - środa

Wstęp wolny
"Muzyka w wykonaniu najmłodszych.
Od baroku po współczesność."

W koncercie usłyszymy
koncert fortepianowy d-moll Jana Sebastiana Bacha
i Libertango Astora Piazzolli.
Wykonawcami będą:
Tomasz Jocz - fortepian
Kwartet smyczkowy Baltic w składzie:
Tomasz Diakun - skrzypce
Sylwia Kolińska - skrzypce
Tomasz Pozorski - altówka
Kamila Pietrzak - wiolonczela
oraz Maria Baczyńska - kontrabas

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Godzina 17, sala koncertowa Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu ul.Partyzantów.

Tomasz Jocz ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów: Bernarda Ringeissena (Francja), Aleksandra Orlowieckiego (Rosja), Bernarda Robertsa (Wielka Brytania).

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych; do najważniejszych zalicza: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny na Stypendia Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (laureat dwóch edycji konkursu), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z orkiestrą), Grand Prix Festiwalu Kameralistyki Młodych w Kłodzku oraz Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (kategoria duety).

Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-Dur op. 21 na skrzypce i fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagranie zrealizowała wytwórnia DUX.

Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jest częstym gościem festiwali: Festival Musica De La Villa Rialp (Hiszpania), Festival De Musica Felip Pedrell w Tortosie (Hiszpania), Rassegna Internazionale Pianistica Mario Ghislandi w Cremie (Włochy), Gdański Festiwal Muzyczny.

W repertuarze pianisty specjalne miejsce zajmuje nowa muzyka polskich kompozytorów. Dokonał licznych prawykonań ich utworów, a niektóre są mu dedykowane.

Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na macierzystej uczelni

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.