• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa zabytkowych zabawek

Konia na biegunach z 1860 roku, rowerek dziecięcy z 1890 roku, a także zabawki z lat PRL czy okresu międzywojennego będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy zabytkowych zabawek w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Ekspozycja złożona z unikatowych eksponatów będzie dostępna od 20 maja do 1 czerwca. Wstęp bezpłatny!

sie 14

niedziela, godz. 14:00

bilety 15 zł
ulgowy 7 zł

3 lipca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk Nowy Port, Plac Wolności
Wstęp wolny
Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zaprasza wszystkich w sentymentalną podróż do świata starych zabawek. Odwiedzający galerię od 20 maja do 1 czerwca będą mieli okazję obejrzeć wystawę unikatowych modeli zabawek, które można obecnie oglądać w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Najstarszy eksponat - wykonany z naturalnych materiałów koń na biegunach ma blisko 160 lat! Wśród eksponatów znajdą się zabawki z XIX wieku, okresu międzywojennego oraz lat PRL.

Zainteresowanie mogą budzić polskie lalki celuloidowe z lat 40., czy niemiecka, wyprodukowana przez "Herman Pensky" w latach 1911-1930. Starsi goście galerii rozpoznają wśród modeli zabawki znane z dzieciństwa, czyli samochodziki typu AZAK z lat 70. i 80., różnej wielkości metalowe samochody, zabawki mechaniczne nakręcane na kluczyk czy misie trociniaki. Nie zabraknie starych rzutników do wyświetlania bajek, dziecięcych maszyn do szycia oraz maszyn do pisania.

Ekspozycję urozmaicą stare zdjęcia dzieci z zabawkami oraz znane starszym pokoleniom kultowe gazetki dla dzieci, takie jak "Koziołek Matołek", "Świerszczyk" czy "Miś". 1 czerwca w ostatni dzień wystawy na dzieci odwiedzające Port Rumia czekają specjalne zabawy, w tym przejażdżki samochodzikami na pedały, drewnianą drezyną, tricyklem z 1890 roku czy metalowym koniem na pedały. Nie zabraknie popularnych gier, takich jak piłkarzyki oraz zabawy na ręcznie malowanym koniu na biegunach. Przez cały okres trwania wystawy goście będą mogli zajrzeć do unikatowego, projektora na świeczkę z 1900 roku, w którym umieszczone jest szklane przeźrocze ukazujące scenkę ze starej bajki.

Wystawa zabytkowych zabawek odbędzie się od 20 maja do 1 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Gry i zabawy dla dzieci odbędą się w Dzień Dziecka od godz. 13.00 do 18.00.

Patronem medialnym wystawy jest Radio Gdańsk.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.