• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wykład Zastosowanie koncepcji B.Hellingera w życiu codziennym i w pracy z rodzinami

w każdy wtorek (do 28.05), godz. 18:00

bilety 450 zł

15 kwietnia - 14 czerwca 2024, godz. 12:00

Wstęp wolny
24 maja godz.15.00
WYKŁAD "ZASTOSOWANIE KONCEPCJI BERTA HELLINGERA W ŻYCIU CODZIENNYM I W PRACY Z RODZINAMI"

Zapraszam na wykład wszystkie osoby zainteresowanie poprawą jakości życia i zrozumieniem prawidłowości międzyludzkich, szczególnie w relacjach z bliskimi. Dla osób pracujących w obszarach związanych z pomaganiem i rozwojem człowieka- psychologów, pedagogów, coachów, doradców, terapeutów, nauczycieli- wykład ten wniesie nowe, głębsze spojrzenie na człowieka żyjącego w systemie powiązań i relacji międzyludzkich. Po wykładzie możliwe jest uczestniczenie w 3 godzinnych warsztatach metodą ustawień rodzinnych.

Bert Hellinger stworzył sposób uzdrawiania problemów w rodzinie, a swoją metodę nazwał ustawieniami rodzinnymi. Zakłada on istnienie nadrzędnego, pierwotnego porządku, który wyznacza funkcjonowanie wszelkich systemów społecznych, a który ma zastosowanie między innymi w rodzinie, w pracy i relacjach koleżeńskich. Są to reguły rządzące przynależnością, starszeństwem wśród członków rodziny oraz równowagą między dawaniem i braniem.
W trakcie wykładu poruszymy istotne zagadnienia z koncepcji Berta Hellingera. Będzie mowa o relacji pary- kiedy związki się udają, co wpływa na szczęście w parze oraz co to są porządki miłości. Powiemy jakie są, zdaniem Hellingera, konsekwencje tego, gdy stawiamy zarzuty naszym rodzicom oraz dlaczego chorujemy i co może kryć się pod naszymi chorobami. A także o tym, z kim powinno zostać dziecko, gdy rodzice się rozstają oraz co jest ważne przy rozwodzie.

Przyjrzymy się też kwestiom zawodowym - co jest drogą do tego, aby cieszyła nas praca którą wykonujemy, będzie też o wypaleniu zawodowym w kontekście ustawień rodzinnych.

Bert Hellinger urodził się w 1925 roku w Niemczech. Studiował filozofię i teologię. Następnie wstąpił do Zakonu i przez 16 lat pracował w Afryce Południowej w plemieniu Zulu. Tam obserwował rytuały i obyczaje zuluskie, duże wrażenie na nim wywarły stosunki panujące w rodzinie afrykańskiej, a szczególnie wielki szacunek ich dzieci do rodziców, dziadków i przodków.

Po 25 latach pracy duszpasterskiej wystąpił z zakonu i rozpoczął studia psychologiczne oddając się całkowicie psychoanalizie. Następnie zainspirowany książką Arthura Janova "The Primal Scream", pojechał do Stanów, aby tam poznać i nauczyć się pracy z ciałem. Oddał się z wielką pasją badacza takim kierunkom psychologii jak Terapia Gesztalt, Analiza Transakcyjna i Systemowa Terapia Rodzinna. Studiował u takich nauczycieli jak Ruth Cohen i Hilarion Petzold, Fanita English, Eric Bern, Milton Erickson, Boszormenyi Nagy, Thea Schonfelder, Frank Farelly, Irena Precop. Z wieloma z nich współpracował. Poznał również pracę z oddechem, a także Programowanie Neurolingwistyczne. Za Miltonem Ericksonem używa w swojej terapii opowieści, we właściwy sposób wiążąc je z terapią.

Znajomość tak wielu kierunków psychoterapii pozwoliła Hellingerowi dokonać syntezy różnych elementów z tym, czego nauczył się w swojej pracy misyjnej wśród afrykańskich Zulusów

Wykład poprowadzi Ela Juszczyk-psycholog. Od 1993 roku zajmuje się pomocą psychologiczną, a od 2007 prowadzi warsztaty "Ustawienia rodzinne". Ukończyła szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, systemowej terapii rodzin oraz terapii krótkoterminowej TSR. Absolwentka Studiów Podyplomowych "Akademia Coachingu". Ukończyła całościowe szkolenie z zakresu ustawień rodzinnych oraz szkolenie " Ustawienia systemowe dla organizacji". Uczestniczyła w seminariach J. i S. Schneiderów, I. Kutschery i H. Hinrischa oraz warsztatach Berta Hellingera w ramach Kursu Mistrzowskiego. O ustawieniach rodzinnych opowiadała w audycji na zaproszenie Radia Gdańsk. Link do audycji:

https://www.radiogdansk.pl/index.php/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata/item/11422-elzbieta-juszczyk-o-ustawieniach-i-porzadkach-milosci.html

.

Opinie