• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

WyjdźMY na dwór z Radą Dzielnicy Śródmieście

W sobotę 17 czerwca na podwórku kamienicy Bankowiec odbędzie się wydarzenie "WyjdźMY na dwór", czyli kolejna odsłona spotkań sąsiedzkich organizowanych przez Radę Dzielnicy Śródmieście. Od godziny 12 do 18 na mieszkańców i przyjaciół Śródmieścia czekają m.in. gry i zabawy dla dzieci, wyprzedaż podwórkowa oraz jazzowy koncert muzyków z projektu Boskie ciałko. Wstęp wolny.

wrz 30

sobota, godz. 20:00

Wstęp wolny
paź 5

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Cykl spotkań sąsiedzkich jest inicjatywą realizowaną przez gdyńską Radę Dzielnicy Śródmieście. Mają one być okazją do integracji i wspólnej zabawy dla mieszkańców i sympatyków dzielnicy. W ubiegłym roku odbyły się dwie odsłony tego wydarzenia - 17 czerwca przeprowadzono "Spotkanie sąsiedzkie w Bankowcu", a 10 września w parku kieszonkowym na rogu ul. Abrahama i Kilińskiego "Nocne zGranie w Śródmieściu".

- Oba spotkania przyciągnęły setki gdynian, dlatego rada dzielnicy nie miała wątpliwości co do ich kontynuowania w tym roku - zapewnia radna Paulina Filipowicz, koordynatorka spotkania. - Chcieliśmy też wrócić na urokliwe podwórko kamienicy Bankowiec, przy ul. 3 Maja 27/31, które świetnie nadaje się do organizacji takich wydarzeń.

Podczas trzeciej odsłony spotkań sąsiedzkich - organizowanych pod hasłem "WyjdźMY na dwór" - ponownie przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. W programie jest m.in. wyprzedaż podwórkowa, gry i zabawy edukacyjne przygotowane przez Centrum Nauki Experyment, zwiedzanie Mini Muzeum "Bankowiec", quiz sąsiedzki, grill i fotobudka. Zwieńczeniem będzie zaś koncert.

- Zależało nam na tym, żeby "WyjdźMY na dwór" było utrzymane w jazzowej atmosferze i duchu naszej wyjątkowej dzielnicy, a muzyka stała na wysokim poziomie - tłumaczy wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy Dorota Oza Karecka, koordynatorka spotkania. - Dlatego zaprosiliśmy muzyków z projektu Boskie ciałko. Jestem pewna, że Anna Wiosna Rogowska, Jakub Janoszek, Szymon Zalewski, Jędrzej Jakubowski i Filip Żółtowski zapewnią niesamowitą muzyczną mieszankę.

Boskie ciałko to projekt zainicjowany przez Jakuba Janoszka - pianistę, aranżera i animatora kultury, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Grają mieszankę jazzu, neo soulu, ulicznego groove'u i hip-hopu z dystansem, z dobrze bujającym, zmiennym rytmem i z wszystkim, czego nam trzeba po okresie zimowego zmęczenia. Członkowie zespołu reprezentują Stowarzyszenie non-profit Fisherman Angles, które wspiera i promuje dostęp do kultury i muzyki jazzowej i alternatywnej na Pomorzu.
Program
12.00-15.00 - Wyprzedaż podwórkowa
12.00-17.00 - Spotkanie z radnymi Dzielnicy Śródmieście
12.30-14.30 - Zwiedzanie Mini Muzeum "Bankowiec"
12.30-17.00 - Animacje i zabawy edukacyjne dla dzieci
15.00-16.00 - Quiz sąsiedzki
15.00-18.00 - Grill
15.00-18.00 - Fotobudka
17.00-18.00 - Koncert - Boskie Ciałko JAZZ
(Anna Wiosna Rogowska - wokal | Jakub Janoszek - piano | Szymon Zalewski - bas | Jędrzej Jakubowski - perkusja | Filip Żółtowski - trąbka)

Spotkanie "WyjdźMY na dwór" jest jednym z kilku wydarzeń organizowanych w czerwcu przez Radę Dzielnicy Śródmieście.

- Już w niedzielę 11 czerwca zainaugurowana zostanie druga edycja Pchlich Targów na Abrahama - zapowiada Jędrzej Szerle, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście. - Następnie 15 czerwca w Konsulacie Kultury odbędzie się prelekcja historyczna Roberta Chrzanowskiego poświęcona niezrealizowanym gdyńskim inwestycjom. Z kolei w niedzielę 18 czerwca przewodniczka Ewelina Marciniak zabierze nas na spacer dawną Aleją Kuracyjną, Kurhausem oraz parkiem kuracyjnym.

Serdecznie zapraszamy

Opinie