• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyczesany Las - Weź To Podnieś!

 • sobota, 21 września 2019, godz. 11:00 - 13:00
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  wstęp wolny

A Studio zaprasza mieszkańców Trójmiasta na wspólne sprzątanie terenów atrakcyjnych przyrodniczo. Tym razem akcja planowana jest na dużo większą skalę. Aby było to możliwe, A Studio zaprosiło do wspólnego działania Przyjaciół z "Weź To Podnieś". Razem, jednego dnia - w dzień Sprzątania Świata 21.09.2019, zamierzamy "wyczesać" ze śmieci 12 lokalizacji na terenie Trójmiasta (7 Gdańsk, 1 Sopot, 4 Gdynia).

Autorska inicjatywa A Studio miała debiut w 2018 i składała się z 4 etapów. W ramach pierwszego z nich została zorganizowana akcja sprzątania lasu - okolic urokliwej Polanki Redłowskiej. W drugim etapie wybrane śmieci stały się bohaterami artystycznej sesji zdjęciowej, a powstałe w jej wyniku fotografie wykorzystano w ramach trzeciego etapu do stworzenia kalendarza "ekocegiełki". Całkowity dochód z jego sprzedaży został przeznaczony na ostatni, czwarty etap akcji - wiosenne nasadzenia 2019 drzew w Parku Reagana (we współpracy z GZDiZ).

W tym roku, sprzątamy aż 12 miejsc! I tu nie lada gratka dla sprzątaczy. Z każdej lokalizacji jeden wybrany - "najciekawszy" lub "najdziwniejszy" śmieć trafi na kartę naszego kalendarza. Artystyczne zdjęcie odpadka zostanie podpisane nazwiskiem jego znalazcy! Fejm gwarantowany!

CEL PROJEKTU

Podstawowym, długofalowym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Celem na ten rok będzie analogicznie do roku poprzedniego - zasadzenie 2020 drzew, wiosną 2020 r.

Lista lokalizacji.
Lista lokalizacji.


LOKALIZACJE:
1 - POLANKA REDŁOWSKA: http://bit.ly/Polanka_Redłowska
2 - WITOMINO: http://bit.ly/Witomino
3 - KOLIBKI: http://bit.ly/Kolibki
4 - WIELKI KACK: http://bit.ly/Wielki_Kack
5 - SOPOT: http://bit.ly/Sopot_
6 - PACHOŁEK: http://bit.ly/Pachołek
7 - POLANKI: http://bit.ly/Polanki_
8 - PODLEŚNA POLANA: http://bit.ly/Podleśna_Polana
9 - KOKOSZKI: http://bit.ly/Kokoszki
10 - MORENA: http://bit.ly/Morena__ i SUCHANINO: http://bit.ly/Suchanino
11 - ANIOŁKI: http://bit.ly/Aniołki_
12 - ORUNIA: http://bit.ly/Orunia


HARMONOGRAM PROJEKTU

Etap I - sprzątanie 12 lokalizacji w Trójmieście: 21.09.2019
Etap II - sesja zdjęciowa i projekt kalendarza: październik 2019
Etap III - wydanie kalendarza i dystrybucja: 11.2019 - 03.2020
Etap IV - sadzenie drzew: wiosna 2020

"Potrzebujemy Waszej pomocy, bo sami nie damy rady. Jeżeli podobnie jak nam, zależy Ci na dbaniu o naszą trójmiejską przyrodę i jej nieocenione walory - zapraszamy do wspólnego sprzątania! Na miejscu poszczególnych zbiórek czekać będą koordynatorzy, którzy opowiedzą o akcji, rozdadzą worki i rękawice, oraz w razie potrzeby pomogą zakasać rękawy" - zaprasza Maria Kuziemka z A Studio.

Przeczytaj także

Opinie