• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyczesany Las 2023/2024

 • sobota, 23 września 2023, godz. 12:00
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
  Organizator: A Studio
 • Bilety
  wstęp wolny

Naszym podstawowym, długofalowym celem projektu Wyczesany LAS jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, zaangażowanie mieszkańców Trójmiasta w ochronę przyrody i zwiększenie szacunku do niej. Celem na ten rok będzie analogicznie do poprzednich edycji - posprzątanie TPK oraz zasadzenie 2024 drzew, wiosną 2024 r.

"Projekt składa się z czterech etapów. W ramach pierwszego z nich organizujemy wrześniowe sprzątanie lasu - w 12 trójmiejskich lokalizacjach równocześnie. To świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać nowych ludzi i oczywiście zrobić coś dobrego dla naszej planety. W drugim etapie wybrane "najdziwniejsze" śmieci staną się bohaterami sesji zdjęciowej, a powstałe w jej wyniku fotografie wykorzystamy w trzecim etapie do stworzenia kalendarza "ekocegiełki", który wydrukujemy na papierze z recyclingu. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczymy na ostatni, czwarty etap akcji, czyli zasadzenie 2024 drzew wiosną 2024 roku"

HARMONOGRAM PROJEKTU
Etap I - sprzątanie 12 lokalizacji w Trójmieście: 23.09.2023
Etap II - sesja zdjęciowa i projekt charytatywnego kalendarza: październik 2023
Etap III - wydanie kalendarza i dystrybucja: 11.2023 - 03.2024
Etap IV - sadzenie drzew: wiosna 2024Lokalizacje sprzątań 23.09.2023:

GDAŃSK
1. Pachołek https://bit.ly/GDA_Pachołek
2. Dolina Radości https://bit.ly/GDA_Dolina_Radości
3. Matemblewo https://bit.ly/GDA_Matemblewo
4. Jasień PKM https://bit.ly/GDA_Jasień_PKM
5. Aniołki https://bit.ly/GDA_Aniołki_
6. Wrzeszcz Górny https://bit.ly/GDA_Wrzeszcz

SOPOT
1. Brodwino https://bit.ly/SOP_Brodwino
2. Opera Leśna https://bit.ly/SOP_Opera_Leśna

GDYNIA
1. Oksywie https://bit.ly/GDY_Oksywie
2. Witomino https://bit.ly/GDY_Witomino
3. Polanka Redłowska https://bit.ly/GDY_Polanka_Redłowska
4. Kolibki wieża widokowa https://bit.ly/GDY_Kolibki


Jeśli chcesz dołączyć do akcji sprzątania lasu, oto kilka prostych zasad, których należy
przestrzegać:

- Sprzątamy tylko miejsca łatwo dostępne i bezpieczne. Sprzątamy odpowiedzialnie i zszacunkiem dla przyrody. Nie niszczymy roślin ani nie przeszkadzamy zwierzętom. Nie wchodzimy na posesje prywatne, do zbiorników wodnych, do opuszczonych budynków.

- Sprzątamy ostrożnie i uważnie. Wśród śmieci mogą być niebezpieczne przedmioty, takie jak potłuczone szkło czy ostre metalowe elementy. Jeśli coś cię zaniepokoi, zgłoś to koordynatorowi.

- Sprzątamy razem i w dobrym towarzystwie. Jeśli przyjdziesz z dziećmi, pilnuj ich i nie pozwól im bawić się śmieciami. Jeśli przyjdziesz z psem, trzymaj go na smyczy, bez względu na jego wielkość.

- Sprzątamy efektywnie i kreatywnie. Wybieramy śmieci, które mogą posłużyć do naszej sesji zdjęciowej - przekaż je koordynatorowi. Pozostałe śmieci pakujemy do worków i zostawiamy w miejscu wskazanym na początku spotkania. Na miejscu koordynatorzy rozdadzą worki i rękawice (można też oczywiście zabrać swoje wielorazowego użytku) - Wy zabierzcie ze sobą dobry nastrój i dużo uśmiechu.

Do zobaczenia w najbliższą sobotę!

Opinie